“Janosik. Naprawdę prawdziwa historia” – SPEKTAKL ODWOŁANY

Spektakl „Janosik. Naprawdę prawdziwa historia” Teatru Lalka z Warszawy
Poniedziałek, 18.11, godz.18:00 – SPEKTAKL ODWOŁANY
Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Suwalskiego Ośrodka Kultury odwołany został spektakl “Janosik. Naprawdę prawdziwa historia”. Spektakl miał zostać zaprezentowany w poniedziałek, 18 listopada o godzinie 18:00. Informacji w sprawie zwrotu biletów udziela kasa SOK: (87) 563 85 18

Tak zapowiadaliśmy spektakl “Janosik. Naprawdę prawdziwa historia”:

„Janosik. Naprawdę prawdziwa historia” jest częścią polsko-czesko-słowackiego projektu, prezentującego różne spojrzenia na historię największego zbójnika Tatr.

Rzeczywistym bohaterem pełnego popkulturowych cytatów spektaklu, adresowanego do dzieci od 9 lat, wychowanych na komiksach o superbohaterach i kolejnych częściach „Shreka”, jest Łowca – początkowo wróg Janosika. Kiedyś był buntownikiem i anarchistą, dziś, ustatkowany, „oddziela mrok od światła”, tropiąc i łapiąc złych, a największą wartością w jego życiu jest rodzina. Ścigając Janosika na zlecenie murgrabiego i księdza, stopniowo utożsamia się ze ściganym.

Sam Janosik – grany przez reżysera w blond peruce i z plastikową, wyrzeźbioną klatą – jak na legendę przystało, pojawia się późno, poprzedzony potężnym zestawem historii prawdziwych i zmyślonych. Jest skrzyżowaniem Jezusa ze starzejącą się gwiazdą rocka, która widzi, że czas jej sławy nieuchronnie przemija.

W spektaklu o Janosiku dzieci zobaczą atrakcyjnie opowiedzianą historię harnasia z gór, a ich rodzice – uniwersalną opowieść o (swoim) dojrzewaniu.

reżyseria: Łukasz Kos
scenografia i lalki: Adam Walny
kostiumy: Joanna Niemirska
muzyka: Dominik Strycharski
ruch sceniczny: Jarosław Staniek
asystent reżysera: Mirosława Płońska-Bartsch
gitara, elektronika: Adam Świtała

obsada:
Monika Babula, Grzegorz Feluś, Roman Holc, Łukasz Kos, Mariusz Laskowski, Andrzej Perzyna, Piotr Tworek

Patronami medialnymi spektakli prezentowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w ramach akcji Teatr Polska są:

suwalkiinfo198dwutygodnik

Janosik_spektakl_2013.inddTeatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej.

Celem programu jest promocja ciekawego repertuaru  w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Program ma także otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury, a także ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić spektakle.

Inspiracją dla powstania  programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez „Redutę” Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

W tym roku program Teatr Polska organizowany jest po raz piaty. Zgłosiło się 105 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 15 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 15 teatrom, które ze swoimi  prezentacjami i warsztatami odwiedzą xxx miejscowości w całej Polsce. Objazdy będą trwały od 15 lipca do 5 grudnia 2013 roku.

W tym roku w programie biorą udział: Grupa Coincidentia i Fundacja Działań Kreatywnych Coincidentia z Wasilkowa, Lubuski Teatr
im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Stowarzyszenie Studio Teatralne „Koło” z Warszawy, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Unia Teatr Niemożliwy z Warszawy, Wrocławski Teatr Lalek.

Pokazy spektakli realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego  TEATR POLSKA ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl

teatr

mkidn_01_cmykit_logo_mini

przewozy

Program_1_PR

e-teatr_temp

logo A4_teatr-page-001

Kategoria: Archiwum

                               
Image Widget