IV Suwalski Salon Sztuki. Pokażemy najnowsze dzieła suwalskich artystów

Po dwuletniej przerwie ponownie zapraszamy lokalnych artystów do Suwalskiego Salonu Sztuki. Będzie to czwarty przegląd najnowszych prac artystów związanych z Suwalszczyzną. Czekamy na malarstwo, rysunki, grafiki, fotografie i rzeźby. Wystawa prac uświetni przyszłoroczne obchody 300-lecia Miasta Suwałki.

Z okazji 300-lecia Suwałk Suwalskim Ośrodku Kultury planuje obszerną zbiorową wystawę prac artystów związanych z Suwałkami i Suwalszczyzną. Zachęcamy i zapraszamy do udziału i prezentacji swojego dorobku podczas wyjątkowej ekspozycji w wyjątkowym momencie historii naszego miasta. Zgłoszenia do 15 grudnia 2019 r.

Suwalski Salon Sztuki, jako swego rodzaju przegląd najnowszych prac artystów czynnych twórczo i związanych z Suwalszczyzną, ma wartość nieocenioną, jeśli chodzi o integrację lokalnego środowiska artystycznego. Udział każdego suwalskiego artysty w dużej zbiorowej wystawie jest zaakcentowaniem jego przynależności do tegoż środowiska, a także podkreśleniem własnej aktywności twórczej w tym kręgu. To także szansa zaistnienia dla młodych zdolnych. Salon motywuje zatem do pracy, stwarza możliwości wymiany myśli, doskonale pokazuje aktualną kreatywność naszych twórców. Pełni również rolę edukacyjną, pokazując lokalnej społeczności Suwałk, ilu jest wokół ludzi sztuki, mających pokaźny dorobek i spore osiągnięcia artystyczne.

Mam nadzieję, że wystawa będzie pretekstem do rozmów o sztuce; sporów co jest wartościowe i w jakim kierunku powinna zmierzać sztuka współczesna. Rozmawiajmy więc o dziełach naszych artystów, podziwiajmy je i czytajmy treści w nich zapisane, aby nasze życie było bogatsze i aby artyści czuli się potrzebni.Andrzej Zujewicz, kurator IV SSS

Na wystawie, planowanej na przełomie zimy i wiosny 2020 roku, ma prezentować najnowsze dokonania czynnych artystycznie malarzy, rzeźbiarzy, grafików, rysowników oraz fotografików z miasta i regionu. Wszystkie dzieła zostaną wyeksponowane w odnowionej Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20, mieszczącej się w centralnym punkcie miasta. Wystawie będzie towarzyszył bogato ilustrujący wydarzenie katalog oraz aukcja, z której dochód zostanie przekazany artystom jako wsparcie w twórczym procesie powstawania kolejnych dzieł.

WAŻNE!

Udział w IV Suwalskim Salonie Sztuki jest bezpłatny.
Prace zgłaszane na wystawę nie mogły powstać wcześniej niż w styczniu 2018 roku.

Zgłoszenia (KARTA ZGŁOSZENIA) oraz zdjęcia prac, notki biograficzne i portretowe fotografie uczestników Salonu należy do 15 grudnia 2019 roku wysłać do organizatora elektronicznie na adres mailowy: andrzej.zujewicz@soksuwalki.eu lub na płycie CD/DVD pocztą na adres Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki z dopiskiem IV Suwalski Salon Sztuki. Szczegóły w REGULAMINIE.

REGULAMIN – pobierz doc >> lub pdf >>
KARTA ZGŁOSZENIA – pobierz doc >> lub pdf >>
METRYCZKA PRACY – pobierz doc >> lub pdf >>


Jest to kolejna tego rodzaju ekspozycja – pierwsza pod nazwą Salon Plastyki Suwalskiej odbyła się w 2001 roku, następna w formule triennale w roku 2004, kolejne, już pod nazwą Suwalski Salon Sztuki, w 2011, 2015 i 2017 roku. Wszystkie wystawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród artystów, jak i odwiedzających.

III Suwalski Salon Sztuki: kliknij na zdjęcie (fot. Piotr Kopciał), by przejść do galerii zdjęć.

 

Kategoria: Archiwum