IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej. Można się zgłosić

15 kwietnia 2015 roku mija termin rejestracji chórów do udziału w IV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach – “O ZŁOTĄ WSTĘGĘ SOLCZY”.

Festiwal odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2015 roku w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Ejszyszkach (Litwa). Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 kwietnia!

W 2014 roku w festiwalu wzięło udział 25 chórów, które w kilku kategoriach walczyły o Złote, Srebrne i Brązowe Wstęgi Solczy. “To co urzekało tak jury, jak i zebraną publiczność, to radość i pasja śpiewania. Oprócz nienagannej techniki wokalnej, pięknego frazowania i doskonałej intonacji, to w znacznym stopniu wpływało na werdykt jury. Muzyka jest bowiem sztuką, która musi poruszać uczucia, przemawiać do ludzkiej wrażliwości, dawać radość, wzbudzać melancholię i smutek. Wielu dyrygentów potrafiło dokonać tego ze swoimi zespołami” – powiedział po III edycji festiwalu przewodniczący jury dr hab. Bogumił Tarasiewicz.

Podczas II edycji festiwalu w 2012 roku wystąpił Chór Żeński “Cantilena” Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach (dyrygent: Ignacy Ołów).

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej “O ZŁOTĄ WSTĘGĘ SOLCZY”

REGULAMIN – KLIKNIJ
KARTA ZGŁOSZENIA – POBIERZ

Tak było podczas poprzednich edycji festiwalu:

Więcej informacji na temat festiwalu na: www.salcininkaikultura.lt

IV_reklama_JPG

Kategoria: Archiwum