IV Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej “Kamedulskie Wigry”

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej “Kamedulskie Wigry” nawiązuje do historii i tradycji wigierskiego obiektu pokamedulskiego, który na przestrzeni kilkuset lat był świadkiem wielu wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Podczas każdej edycji festiwalu można usłyszeć utwory zagranicznych kompozytorów oraz arcydzieła muzyki polskiej. Zarówno tradycyjne kompozycje jak i utwory improwizowane brzmią niezwykle imponująco we wnętrzu pokamedulskiego kościoła.

2, 10, 24, 31.07.2022, 22-23.10.2022
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach, Kościół pw. Św. Piotra i Pawła w Suwałkach

wstęp wolny

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej “Kamedulskie Wigry” nawiązuje do historii i tradycji wigierskiego obiektu pokamedulskiego, który na przestrzeni kilkuset lat był świadkiem wielu wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Ideą Festiwalu jest pogłębianie więzi kulturowej naszego regionu Europy, a także przedstawienie jego wielowątkowości poprzez prezentację dzieł zróżnicowanych stylistycznie i formalnie. Koncerty odbywają się we wnętrzu pięknego pokamedulskiego kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach. Formuła festiwalu ukierunkowana jest na poszerzenie kręgu odbiorców kultury poprzez stworzenie ogólnodostępnej imprezy kulturalnej.

Podczas każdej edycji festiwalu można usłyszeć utwory zagranicznych kompozytorów oraz arcydzieła muzyki polskiej. Na koncerty przyjeżdżają artyści, którzy wyróżniają się kunsztem wykonawczym i talentem do improwizacji. Zarówno tradycyjne kompozycje jak i utwory improwizowane brzmią niezwykle imponująco we wnętrzu pokamedulskiego kościoła.


PROGRAM IV Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej “Kamedulskie Wigry”:

Niedziela, 3.07.2022, godz. 13:00 | Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach

Jakub Kotowicz – wibrafon
Józef Kotowicz – organy

Niedziela, 10.07.2022, godz. 13:00 | Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach

Milena Sołtys-Walosik – sopran
Marek Stefański – organy

Niedziela, 24.07.2022, godz. 13:00 | Kościół pw. Św. Piotra i Pawła w Suwałkach

Róża Lorenc – skrzypce
Wiktor Brzuchacz – organy

Niedziela, 31.07.202, godz. 13:00 | Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach

Zuzanna Bator – organy
Maciej Bator – organy

Sobota, 22.10.2022, godz. 19:30 | Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach

Rikke Kursch (Dania) – organy

Niedziela, 23.10.2022, godz. 13:00 | Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach

Piotr Rojek – organy

22-23.10.2022 | Konferencja “Organum Mundi”

Szczegółowy program dostępny TUTAJ>>


Organizatorem Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej “Kamedulskie Wigry” jest Stowarzyszenie JAX, które od wielu lat prowadzi różnego rodzaju projekty promujące i upowszechniające kulturę polską, zaznaczając jej istotną pozycję w europejskim dziedzictwie kulturowym.

Projekt realizowany jest przy współpracy z Fundacją Wigry Pro, która aktywnie działa na rzecz kompleksu pokamedulskiego prowadząc tu m.in. centrum kulturalno – noclegowe, kamedulskie warsztaty kulinarne kuchni papieskiej czy wieloletnie projekty pt. “Śladami historii” składające się z licznych wydarzeń kulturalno-patriotycznych.

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia nadchodzące