Irmina Liszkowska znowu nagrodzona!

Kolejny sukces Irminy Liszkowskiej. Aktorka działającej w Suwalskim Ośrodku Kultury Fabryki Monodramów zdobyła Nagrodę Jury “Uwaga-Nadzieja” na 4. Ogólnopolskich Dniach z Monodramem „Debiuty” w Koszalinie. Irmina zaprezentowała spektakl “Sonia Marmieładowa” wg “Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego, w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz.

Spektakl pod pierwotnym tytułem “Zabiłeś tylko wesz?” został już wielokrotnie nagrodzony, zdobył II nagrodę za dojrzałość aktorską na XX Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łomży (grudzień 2015) oraz II nagrodę na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach (grudzień 2015). Od 2016 roku Irmina Liszkowska prezentuje ten monodram pt. “Sonia Marmieładowa”*.

Irmina Liszkowska

W lutym tego roku Irmina zdobyła nagrodę w IX Tyskim Festiwalu Monodramów “Motyf” -> CZYTAJ WIĘCEJ. Z kolei w czerwcu odniosła sukces podczas Turnieju Teatrów Jednego Aktora “Sam na Scenie” 61. finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego -> CZYTAJ WIĘCEJ.

Już wkrótce swój monodram młodziutka i utalentowana aktorka zaprezentuje na drugim najważniejszym festiwalu zawodowych monodramistów – Wrocławskich Spotkaniach Jednego Aktora (październik 2016), a w listopadzie wystąpi z „Sonią Marmieładową” na 31. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora, obok Janusza Gajosa i Doroty Stalińskiej.

Gratulujemy Irminie Liszkowskiej oraz Jolancie Hinc – Mackiewicz i życzymy kolejnych sukcesów.

* Tytuł spektaklu został zmieniony, by bardziej wyeksponować postać „świętej grzesznicy”, jak mówią znawcy literatury o tej postaci, dzięki której nawrócił się Raskolnikow i przyznał do winy.

„SONIA MARMIEŁADOWA” wg „Zbrodni i Kary” Fiodora Dostojewskiego
Na scenie Irmina Liszkowska z Fabryki Monodramów

Reżyseria: Jolanta Hinc-Mackiewicz
Scenografia: Jolanta Hinc-Mackiewicz i Małgorzata Wojdełko
Muzyka: Jacek Sawicki, Anna Szafranowska
Światło i efekty: Grzegorz Świerzbin

premiera spektaklu odbyła się 6 grudnia 2015 roku

M03A9384Galeria zdjęć z premiery spektaklu >>> KLIKNIJ!

Kategoria: Archiwum