Inauguracja XV sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej

To już 15. sezon Filharmonii Suwałk, w której Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza występuje z uznanymi polskimi wirtuozami i postaciami sceny muzyki poważnej. Inauguracja sezonu będzie okazją do zachwycenia się utworami znanych muzyków, takich jak Andrea Bocelli czy The Beatles w aranżacji Krzysztofa Krzesickiego.

11.09.2021, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%
zamów transport door-to-door >>

 

W Suwalskim Ośrodku Kultury podczas koncertu usłyszymy:

  • A.Bocelli The Prayer, Time to say goodbye,
  • The Beatles Let it be,
  • G.Gershwin Fantazja,
  • R.Galliano Tango pour Cloude, Pod dachami Paryża 
  • F.Chopin Preludium c 

oraz wiele innych znanych utworów w aranżacjach Krzysztofa Krzesickiego


Wystąpią:

Roksana Maria Maciejczukmezzosopran
Suwalczanka, absolwentka klasy fortepianu suwalskiej PSM I i II st., solistka ZPiT Suwalszczyzna. Laureatka I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (2018),  I nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2018), a z ZPiT Suwalszczyzna – Grand Prix Festiwalu Tetri Tolia w Batumi w Gruzji (2018). Stypendystka Dyrektora CEA w Warszawie (MKiDN) za osiągnięcia konkursowe, działalność koncertową i wyniki w nauce oraz Marszałka województwa podlaskiego dla uczniów utalentowanych artystycznie. WIĘCEJ >>


Michał Sowultenor
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.

 


Piotr Skowrońskiakordeon

Akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej; popularyzator muzyki akordeonowej, jazzowej oraz improwizowanej. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureat dorocznej nagrody Prezydenta Miasta Suwałk za osiągnięcia w 2016 r. w dziedzinie tworczosci artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami.  Koncertował jako solista i kameralista w Danii,   Niemczech, Francji, Włoszech, Litwie, Łotwie, Chinach. Nauczyciel akordeonu w Państwowej Szkole  Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach oraz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Piszu. Członek trojmieskiej grupy Meadow Quartet oraz suwalskiej Susz. Ostatnia plyta z jego udziałem nosi tytuł “Romans”, a została zrealizowana w 2020 roku we wspolpracy z zespołem Susz, w której  muzycy stworzyli muzykę to tekstów Bolesława Leśmiana.


 

Krzysztof Krzesicki – pianista i akordeonista, kapelmistrz Kapeli ZPiT Suwalszczyzna, autor opracowań muzycznych do spektakli “Bal w Resursie Obywatelskiej. 1914 r.”, “W podsuwalskiej oberży”, “Żar Bułgarii” i obrazka scenicznego “Kochajmy się”. Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną, lider zespołu Piano Blues Band.

 


Orkiestra ZPiT Suwalszczyzna
Kapela wykonuje aranżacje muzyczne do wiązanek regionalnych i widowisk zespołu inspirowane motywami ludowymi. Bogaty repertuar zespołu obejmuje tańce i pieśni wielokulturowej Suwalszczyzny, utwory muzyki klasycznej (m.in. utwory Fryderyka Chopina), przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej, standardy amerykańskie, żywiołowe melodie bałkańskie, skoczne czardasze oraz wiązanki utworów patriotycznychŁącznie dysponuje ponad 3 godzinami zróżnicowanego repertuaru. 


Patroni medialni koncertu: 


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

 

Kategoria: Archiwum