II Suwalski Salon Sztuki – zgłoszenia

Nietuzinkowa wystawa zbudowana wokół prac, postaw oraz tematów podejmowanych przez artystów związanych z Suwalszczyzną. Format salonu artystycznego przesuwa punkt ciężkości z wystawy na dzieło i uniwersalną wartość, którą prezentuje – jakość. Wernisaż 10 lipca 2015 roku.

Suwalski Ośrodek Kultury z przyjemnością informuje o organizacji II Suwalskiego Salonu Sztuki – nowej zbiorowej wystawy suwalskich artystów.

SSS_logo

Jest to kolejna tego rodzaju ekspozycja – pierwsza pod nazwą Salon Plastyki Suwalskiej odbyła się w 2001 roku, następna w formule Triennale w roku 2004 i ostatnia w 2011 roku pod tą samą nazwą, co obecna edycja. Wszystkie wspomniane wystawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno artystów, jak i odbiorców.


Wernisaż Suwalskiego Salonu Sztuki (20-lecie Galerii Chłodna 20, 2011 r.)

Suwalski Salon Sztuki ma wartość nieocenioną, jeśli chodzi o integrację lokalnego środowiska artystycznego. Udział każdego suwalskiego artysty w dużej zbiorowej wystawie jest zaakcentowaniem jego przynależności do tegoż środowiska, a także podkreśleniem własnej aktywności twórczej w tym kręgu. Salon motywuje zatem do pracy, stwarza możliwości wymiany myśli, doskonale pokazuje aktualną kreatywność naszych twórców.

Nie wszyscy, z różnych przyczyn, mają możliwość wystawiania swoich prac indywidualnie, z wielu względów o wiele łatwiej jest uczestniczyć w wystawie zbiorowej, pokazując reprezentacyjny fragment własnej twórczości. Niezwykle ważnym powodem organizacji tego rodzaju wystawy jest dokumentacja i archiwizacja dokonań twórców. Z perspektywy lat minionych takie wystawy nabierają bowiem szczególnej wartości.

W tegorocznym Salonie planowany jest udział kilkudziesięciu artystów związanych z naszym regionem, uprawiających różnorodne dyscypliny sztuki: malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę, fotografię, wideo, instalacje, realizacje intermedialne. Ta różnorodność stanowi wartość dodaną wystawy.

Wernisaż planowany jest na 10 lipca 2015 roku w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 Suwalskiego Ośrodka Kultury. Wystawa potrwa do 6 września. Kuratorem wystawy jest Andrzej Zujewicz – artysta malarz, instruktor SOK.


 

Regulamin tegorocznego Suwalskiego Salonu Sztuki, zawierający szczegółowe informacje, a także karta zgłoszenia i metryczka, dostępne do pobrania poniżej. Nabór trwał do 30 kwietnia 2015 roku.

REGULAMIN II Suwalskiego Salonu Sztuki
KARTA ZGŁOSZENIA na II Suwalski Salon Sztuki
METRYCZKA prac zgłaszanych na II Suwalski Salon Sztuki


 

milf porn

Kategoria: Archiwum