Historia na żywo. Weź udział w inscenizacji “Kartki z historii Suwałk”

Zostań suwalczaninem AD 1939 i weź udział w piątej odsłonie popularnego cyklu happeningów teatralnych “Kartki z historii Suwałk”. Inscenizacja nawiąże do lat 1939-1944 i niemieckiej okupacji Suwałk i uświetni obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy całe rodziny – dzieci, młodzież i dorosłych.

Niedziela, 1.09.2019, godz. 17.00
park Konstytucji 3 Maja

Nieprzypadkowo data piątej części popularnego cyklu happeningów teatralnych “Kartki z historii Suwałk” została wyznaczona na 1 września 2019 roku. Happening dotyczyć będzie lat 1939-1944 i niemieckiej okupacji Suwałk i stanowić ma jeden z ważniejszych punktów obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Zachęcamy do czynnego udziału w happeningu. Każdy, kto ma ochotę wystylizować się na osoby z tamtego okresu – własną babcię, dziadka, rodzica czy nieznajomego z fotografii  – będzie mile widziany jako „suwalczanin AD 1939” i przedstawiony z imienia i nazwiska. Czekają role mówione oraz zadania dla statystów. Zapraszamy całe rodziny. Oprócz przypomnienia tego ważnego okresu w historii Suwałk, nauczymy się również gier i zabaw popularnych w czasach wojennych, m.in. serso i klipy.

Chętni do wzięcia udziału w happeningu proszeni są o telefon pod nr. 87/ 563 85 33 od wtorku do piątku w godz. 10.30-17.30. Szczegółowe informacje: Joanna Łupinowicz. Starszą młodzież (16+) zapraszamy również na warsztaty teatralne przygotowujące do udziału w happeningu w dniach 30 lipca-3 sierpnia w godz. 17.00-19.00. (sala 2.25 SOK).

Tegoroczne “Kartki z historii Suwałk” Suwalski Ośrodek Kultury realizuje przy wsparciu:

  • Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Garnizon Suwałki”,
  • Konna Grupa Rekonstrukcji Historycznych „KRESY” z Białegostoku,
  • Stowarzyszenie Historyczno-Edukacyjne im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich z Halinowa.

Wydarzenie jest organizowane w ramach programu „DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja artystyczna” realizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Suwałki. 

Kategoria: Archiwum