GS Stara Łaźnia i SOK Noniewicza 71 nominowane do prestiżowego konkursu

Oba zmodernizowane w 2020 r. obiekty Suwalskiego Ośrodka Kultury otrzymały nominacje do Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego “Modernizacja Roku i Budowa XXI w.”.

Galeria Sztuki Stara Łaźnia Fot. Izabela Muszczynko

Obiekty, które Suwalski Ośrodek Kultury zgłosił do konkursu – Galeria Sztuki Stara Łaźnia i budynek SOK przy ul. Noniewicza 71, jako najciekawsze modernizacje ukończone do 2020 roku przeszły pomyślnie procedury konkursowe i zakwalifikowały się do udziału w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego “Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Już teraz można je znaleźć na interaktywnej mapie Polski wraz z indywidualną wizytówką obiektu “I Etap XXV Edycja”. Tegoroczna, jubileuszowa edycja konkursu odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

SOK Noniewicza 71 Fot. Bogusław Wasilewski

Ogólnopolski Konkurs Budowlany dla inwestorów, firmwykonawczych i architektonicznych wyłania, nagradza i promuje modernizacje budowlane, nowe obiekty. Przedsięwzięcie ma już długą, ponad dwudziestoletnią tradycję. Co roku do biura organizacyjnego spływają zgłoszenia od ambitnych, pełnych zapału ludzi, którzy chcą zmieniać na lepsze otaczającą ich rzeczywistość. O udział w rywalizacji ubiegają się nie tylko osoby fizyczne, ale też powiaty, urzędy miasta, instytucje  i deweloperzy.

 

Celem działań konkursowych jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Zgłaszać można projekty, które za cel obrały sobie ratowanie obiektów dziedzictwa minionych pokoleń. Mogą być to budynki różnego typu – mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe i zabytkowe, ale też mosty, drogi czy całe obszary poddane rewitalizacji oraz nowe obiekty.


 

Kategoria: Archiwum