Gruzja zakochała się w talentach z Polski. Reprezentanci SOK z sukcesami na Tetri Tolia!

Grand Prix w konkursie wokalistów przyznane zespołowi ze Studia Piosenki “Świetlik” prowadzonego przez Emila Kulbackiego oraz I miejsce wśród tancerzy formacji “Dotyk Mini” Ewy Niedźwieckiej to sukcesy reprezentantów Suwalskiego Ośrodka Kultury odniesione podczas festiwalu Tetri Tolia w Gruzji.

Taneczno-wokalna delegacja z SOK podbiła gruzińskie serca, udowadniając, że talent podparty pracą może dać owoce w postaci laurów. “Dotyk Mini” i “Świetlik” wyróżniały się na tle mocnej – blisko 40 uczestników – konkurencji z Kazachstanu, Armenii, Ukrainy, Turcji, Czeczenii, Rosji, Białorusi i gospodarzy, czyli Gruzji. Każdy z tych krajów reprezentowany był przez bardzo zdolną młodzież, ale to suwalskie talenty błyszczały wyjątkowo mocno. “Świetlik” zdobył Grand Prix wśród wszystkich śpiewających uczestników, a “Dotyk Mini” zajął I miejsce w konkursie formacji tanecznych.

Poza występami na scenie reprezentantki SOK podczas wyprawy do Gruzji miały okazję zwiedzić ten wyjątkowo urokliwy o tej porze roku kraj. Był więc czas na podziwianie, zabawę i beztroskie chwile między występami w eliminacjach i gali finałowej.


Kategoria: Aktualności