Grupa Sztalugi zaprasza do wspomnień zatrzymanych na obrazach

Te prace powstały stosunkowo niedawno, ale mają zadanie na przyszłość – ułatwić dbałość o pamięć i przekazywanie historii przyszłym pokoleniom. Wystawa “Z  rodzinnego pamiętnika” to wspomnienia spod pędzla, które pozwolą za parę lat odbyć niezwykłą podróż w czasie do chwil, momentów, radości i bliskich osób.

Galeria Foyer, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny | wystawa czynna do 10.11.2019 | wernisaż wystawy odbył się 4.10.2019

Grupa Plastyczna SZTALUGI prezentuje cykl prac malarskich, które powstały w latach 2017-2019 w Pracowni Plastycznej CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury. Obrazy są ściśle związane z rodzinnymi historiami i wspomnieniami. Zapisane pędzlem zatrzymały w czasie miejsca i zdarzenia.

To swoista kronika rodzinna. Z obrazów spoglądają na nas ludzie minionej epoki, ale i Ci, którzy jeszcze żyją i piszą dalszy ciąg sagi rodzinnej. Często wracamy do wspomnień z lat dziecięcych, do miejsc, które nas ukształtowały i stanowią o naszej tożsamości. Dbałość o pamięć i przekazywanie jej przyszłym pokoleniom, to nasz obowiązek i zadanie. Grupa SZTALUGI podjęła ten temat i zrobiła tak, jak jej wyobraźnia i serce podpowiadało.


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum