Grafiki Kseniji Konopek

Przez miesiąc, od połowy kwietnia do połowy maja w Galerii Jednego Obrazu obejrzymy eksperymenty graficzne Kseniji Konopek, animatorki sztuki i pasjonatki przyrody zawodowo związanej z Fundacją Pogranicze. Autorka poszukuje własnych form wyrazu artystycznego zagłębiając się w złożoność struktur roślinnych. 

Galeria Jednego Obrazu
plac Marszałka J. Piłsudskiego

wstęp wolny | wystawa czynna od 16.04 do 17.05.2021

Ksenija Konopek urodziła się w 1970 roku w Nowym Sadzie (Serbia). Ukończyła filologię klasyczną na Uniwersytecie w Belgradzie. Od 16 lat zawodowo związana jest z Fundacją Pogranicze. Od 2013 roku współtworzy i prowadzi programy edukacji przyrodniczej dla szerokiego grona odbiorców (dzieci i dorosłych) w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Amatorsko eksperymentuje z różnymi technikami graficznymi – próbuje uchwycić i pokazać różnorodność form natury. Poszukując autorskiej techniki, stara się odzwierciedlić piękno i złożoność struktur roślinnych widocznych czasami tylko za pomocą mikroskopu.

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Archiwum, Sztuki wizualne