Galerie wystawiennicze SOK ponownie otwarte

Minęły blisko 3 miesiące, odkąd zwiedzający mogli przekroczyć progi Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 i Galerii Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury, które pozostawały zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Od najbliższego poniedziałku galerie wystawiennicze Suwalskiego Ośrodka Kultury otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. Aktualne wystawy można oglądać od 15 czerwca.

Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20, mieszcząca się w centrum miasta przy ul. Noniewicza 71 zaprasza na IV Suwalski Salon Sztuki, obszerną zbiorową wystawę prac artystów związanych z Suwałkami i Suwalszczyzną. Prace będzie można oglądać do końca sierpnia. W Galerii Patio przy ul. Papieża Jana Pawła II 5, będzie można zobaczyć ekspozycję podsumowującą ostatnie 5 lat działalności fotografików skupionych wokół grupy artystycznej PAcamera.

Wystawa będzie czynna do końca października. Galerie będą czynne do końca czerwca od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, a w okresie wakacyjnym od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. Katalogi obu wystaw są dostępne online na stronie internetowej SOK, a poszczególne dzieła prezentowane na profilu facebookowym ośrodka i GSW Chłodna.

W lipcu natomiast będzie można skorzystać z oferty Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Budynek będzie czynny dla zwiedzających od 15 lipca, od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. Swoją działalność na Bulwarach nad Czarną Hańczą galeria rozpocznie zbiorową wystawą rzeźby polskich i litewskich artystów. 

“Bardzo się cieszę z powodu otwarcia galerii dla zwiedzających. Gdyby nie epidemia koronawirusa, trwałyby zapewne przygotowania do zmiany ekspozycji. Jednak z uwagi na fakt, że najnowsza wystawa w GSW Chłodna była dostępna tylko przez miesiąc, a ekspozycję fotograficzną PAcamery nie zdążyliśmy nawet otworzyć, postanowiliśmy przedłużyć czas ich trwania, tak, aby dać szansę na ich podziwianie każdemu miłośnikowi sztuki.” – zachęca Alicja Andrulewicz, dyrektor SOK.

Wystawy będą dostępne z zachowaniem podwyższonego rygoru sanitarnego. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, w tym samym czasie  wystawy będzie mogło oglądać maksymalnie osiem osób. Szczegóły w regulaminie zwiedzania wystaw dostępnym w galeriach, na stronie internetowej oraz profilu Facebook Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Regulamin zwiedzania galerii wystawienniczych SOK >>

Kategoria: Aktualności, Sztuki wizualne, Wydarzenia nadchodzące