23.02.2023 | Gala rozdania stypendiów i nagród Miasta Suwałk

23 lutego odbyła się Gala Rozdania Stypendiów i Nagród Miasta Suwałk. 11 osób i zespołów otrzymało nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami. Po raz kolejny wręczono również stypendia dla młodych suwalskich artystów. Serdecznie gratulujemy laureatom.
Stypendium Miasta Suwałki w dziedzinie kultury na 2023 rok otrzymała Olga Wielogórska, instruktorka Suwalskiego Ośrodka Kultury na projekt pt. „Zaprojektowanie i wykonanie ceramicznej kompozycji na podstawie ilustracji Jana Szancera oraz przeprowadzenie warsztatów ceramicznych pod hasłem Mój krasnoludek”.
STUDIO DANCE ACADEMY z Suwalskiego Ośrodka Kultury otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Suwałki w dziedzinie kultury za rok 2022.
Kamil Maczułajtis, pracownik Suwalskiego Ośrodka Kultury otrzymał doroczną nagrodę indywidualną za wytrwałość i skuteczne działanie na rzecz kultury niezależnej w Suwałkach.
Suwałki Gospel Choir z Suwalskiego Ośrodka Kultury otrzymał jubileuszową nagrodę zespołową.
Galę uświetnił koncert „Ziemio Ty piękna” w wykonaniu Anny Szafranowskiej, stypendystki z ubiegłego roku. Anna wystąpiła z towarzyszeniem zespołu Ancyjas oraz instrumentalnego zespołu jazzowego.

Fot. Zbigniew Stelmaszek