Fotografie Wiesława Szumińskiego w GJO

Do połowy lutego w Galerii Jednego Obrazu obejrzymy fotografie Wiesława Szumińskiego. To część większego cyklu zatytułowanego “Staroobrzędowcy – modlitwa ciszy”, który prezentowany jest na piętrze sejneńskiej jesziwy (obok synagogi). Cykl jest opowieścią o starowierskich mogiłkach rozsianych między pagórkami Suwalszczyzny i ziemi sejneńskiej.

Galeria Jednego Obrazu
plac Marszałka J. Piłsudskiego

wstęp wolny | wystawa czynna od 15.01 do 14.02.2021

Wiesław Szumiński Urodzony w 1958 r. w Suwałkach, absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A Mickiewicza oraz poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Związany z Ośrodkiem ”Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. W suwalskim szpitalu psychiatrycznym od 1993 do 2014 roku realizował program arteterapii dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Tam też prowadził “Galerię bez klamek”. Jest autorem około trzydziestu indywidualnych wystaw malarstwa, rzeźb ceramicznych, grafiki i ilustracji książkowej prezentowanych w Polsce (Sejny, Suwałki, Łomża, Kraków, Poznań, Wigry, Krokowa, Białystok, Tykocin) i za granicą (Ukraina – Kijów, Niemcy – Lipsk nad Odrą, Guterloch, Litwa – Wilno, Bośnia i Hercegowina – Mostar, Sarajewo, Włochy – Triest, Norwegia – Notoddem, Serbia – Belgrad). Brał także udział w wielu wystawach zbiorowych.

To już 150. ekspozycja w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 

Kategoria: Archiwum