Flex i Dotyk odniosły sukcesy na festiwalu we Włoszech

Zespół FLEX, działający pod kierunkiem Jadwigi Tylendy oraz Zespół Tańca Nowoczesnego DOTYK, kierowany przez Ewę Niedźwiecką, zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach tanecznych na odbywającym się we włoskim  Lido di Jesolo VII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz w Italii” (8-15 września).

Suwalskie grupy doskonalące swoje umiejętności w Suwalskim Ośrodku Kultury rywalizowały we Włoszech z zespołami tanecznymi z Polski, Włoch, Niemiec, Rosji, Ukrainy i Bułgarii. Festiwal rozpoczęła parada tancerzy ulicami Lido di Jesolo, którą poprowadziły mażoretki z Włoch i Polski. Prezentacje trwały trzy dni, a programy taneczne grup polskich spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem włoskiej publiczności oraz Polaków mieszkających lub wypoczywających w Lido di Jesolo.

DOTYK_dyplom_Wlochy_2014

FLEX_dyplom_Wlochy_2014

Przypomnijmy, że oba zespoły – Flex i Dotyk – nominację do udziału w VII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Orfeusz w Italii” otrzymały jako laureaci pierwszych miejsc w swoich kategoriach tanecznych na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” 2014. Po raz kolejny suwalskie Złote Muszelki okazały się trampoliną do międzynarodowych sukcesów. Gratulujemy!

FLEX_i_DOTYK_-_Wlochy_2014

Jadwiga_Tylenda_i_Ewa_Niedzwiecka_-_odbior_nagrody_Wloch

Kategoria: Archiwum