Finałowy pokaz kuglarski “Taaki cyrk”

Dwa spektakle zakończą pierwszą część projektu “Kuglarze marzeń czyli sztuki i sztuczki”. Jako drugi obejrzymy finałowy spektakl powarsztatowy uczestników spotkań “Kuglarze czyli sztuki i sztuczki”.

piątek, 14.08.2020, godz. 18.00
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny

Powarsztatowy spektakl przygotowany przez uczestników warsztatów kuglarskich prowadzonych w ramach projektu “Kuglarze marzeń czyli sztuki i sztuczki” poprzedzi muzyczno-cyrkowe show “Jemioła i Szwed”, które zobaczymy dzień wcześniej, w czwartek, 13 sierpnia o godz. 20.00.

Łukasz Jemioła i Jakub Szwed to niezwykle kreatywni multidyscyplinarni artyści działający w lubelskiej Fundacji Sztukmistrze. Ich pokazy zawsze pełne są radosnej spontaniczności i niesamowitej energii. Show równie dobrze prezentuje się na scenie, ulicy czy kawiarni. Jemioła & Szwed sami siebie określają mianem cyrkowo-muzyczno-improwizatorsko-kabaretowego duetu. Show w ich wykonaniu za każdym razem dostarcza dużo emocji, jest pełne humoru, dużej dozy improwizacji i cudownej muzyki granej na żywo, zaspokajając wymagania zarówno melomanów spragnionych spotkania z piosenką i muzyką na żywo, jak i fanów szeroko pojmowanego kuglarstwa. Fundacja Sztukmistrze została powołana by podejmować działania na rzecz rozwoju kultury i sztuki nowego cyrku. Swoją misję realizuje m.in. poprzez prowadzenie warsztatów, kursów, organizowanie międzynarodowych wymian artystycznych oraz festiwali.


Projekt Suwalskiego Ośrodka Kultury “Kuglarze marzeń, czyli sztuki i sztuczki” otrzymał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w ramach programu KULTURA – INTERWENCJE 2020.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>  
Regulamin spektakli z projektu “Kuglarze czyli sztuki i sztuczki” 13 i 14.08.2020 >>

Kategoria: Archiwum