Festwial Fantasy: Gamesroom

slider_fantastyka_1000x300.indd

GAMESROOM PODCZAS FESTIWALU FANTASY

Gry planszowe przeżywają swój renesans. W erze komputerów, tabletów i smartfonów okazuje się, że archaiczna „planszówka” potrafi skutecznie konkurować z rozrywką elektroniczną. Dzisiejsze oblicze gier planszowych znacznie odbiega od wyobrażenia tych, którzy z nostalgią wspominają lata 80. i nieśmiertelne tytuły kojarzone z tą branżą, tj. Chińczyka czy Monopoly. Gry planszowe to złożone projekty oferujące rozrywkę na zróżnicowanym poziomie, poruszające szerokie spektrum tematów, w których odnajdują się zarówno młodzi, jak i dojrzali użytkownicy. Urokiem takiej rozrywki jest z pewnością klimat, więź i interakcja między graczami, której próżno szukać w elektronicznych wydawnictwach.

Na Festiwalu Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna i mityczna Dzukija”  poznać będzie można uroki gier planszowych, karcianych i bitewnych. W gamesroomie będzie można odnaleźć tytuły takie jak: Kolejka, Talisman: Magia i Miecz, Dixit, Munchkin i wiele innych. Stoisko skierowane będzie zarówno do laików, które będą mogły nauczyć się grać od podstaw, jak i do osób  zaawansowanych chcących wziąć udział w turniejach.

ELIMINACJE MISTRZOSTW POLSKI W “7 CUDÓW ŚWIATA”

7cudow

W sobotę o godz. 13.00 zapraszamy wszystkich graczy (doświadczonych i początkujących) do udziału w wielkich Mistrzostwach Polski w 7 Cudów Świata. Udział jest całkowicie bezpłatny, a rozgrywki odbywają się w wielu miastach od marca do listopada.

Ta obsypana nagrodami gra oferuje wiele dróg do zwycięstwa, a jej unikalna mechanika powoduje, że nikt nie czeka na swoją kolejkę, a do tego brak w niej interakcji negatywnej. Dzięki temu rozgrywki są szybkie, pełne emocji i oferują mnóstwo dobrej zabawy.

Eliminacje odbywają się w całej Polsce na różnych konwentach, festiwalach i w sklepach stacjonarnych.

Osoby, które zajmą pierwsze trzy miejsca w czasie eliminacji, będą mogły wybrać jedną grę spomiędzy Timeline, Amber i Szał Ciał (zwycięzca wybiera pierwszy itd.).  Finały odbędą się w Gdańsku, w listopadzie, na Festiwalu Gramy. Zwycięzca Mistrzostw Polski otrzyma czek na 1000zł! Osoba, która zajmie drugie miejsce, otrzyma czek na 500zł, a trzecie – 250zł.

Można już rejestrować się na turniej. Rejestracja możliwa mailowo: gratosfera@gmail.com, telefonicznie: 501 513 817 lub osobiście w sklepie (ul. Noniewicza 85c
16-400 Suwalki). Minimalna wymagana liczba graczy 15 osób.

MISTRZOSTWA SUWAŁK W MAGIC: THE GATHERING

Natomiast w niedzielę drugie Mistrzostwa Suwałk w grę karcianą Magic: The Gathering.  Gdy w 1993 roku narodził się Magic, nikt chyba nie podejrzewał, że ta gra odniesie tak spektakularny sukces. Szacuje się, że na całym świecie fanów tej gry jest już ponad milion. Garstka graczy przeistoczyła się więc na przestrzeni lat w olbrzymią społeczność.

Więcej informacji na Facebooku – KLIKNIJ!

polaczonefantastyka

Patronat:
EUROREGION NIEMEN

euroregion_niemen_logo