Festiwal Fantasy: Wykłady

slider_fantastyka_1000x300.indd

WYKŁADY PODCZAS FESTIWALU FANTASY

– Wykorzystanie średniowiecza w fantasy
Interaktywny wykład na temat średniowiecza. Omówimy wszelkie aspekty średniowiecza, nie tylko książkowe fakty, ale też mity. Udowodnimy, że średniowiecze wcale nie było epoką ciemności, rycerzy i smrodu. Przedstawimy zabawne zwyczaje oraz porównamy to z dzisiejszym życiem. Opowiemy, jak średniowiecze wykorzystuje się w literaturze i filmach fantasy. Interakcja będzie polegać na zadawaniu pytań, przedstawianiu własnego poglądu do weryfikacji, będzie też cała masa rycerskiego sprzętu.

sredniowiecze

– Wojciech Sedeńko: „Fantasy – historia gatunku. Najwybitniejsze dzieła. Co warto czytać i dlaczego. Ranking najpoczytniejszych autorów i powieści fantasy”.
Dowiedz się więcej o Wojciechu Sedeńce – KLIKNIJ!

– Dorian Leończyk, Przemek Waczyński: Proza życia nie dotyczy bohaterów – gry RPG
Czego zapominają gracze i o czym często nie chcą pamiętać mistrzowie. Czy w życiu postaci znajdujemy miejsce na czynności dnia codziennego? Dlaczego tak często gracz zajęty realizacją scenariusza i rzutami kośćmi nie pamięta o tym, by jego postać zaspokajała podstawowe potrzeby, a mistrz gry nie wyciąga z tego konsekwencji? O łatwym życiu postaci w świecie oderwanym od codzienności oraz o tym, jak pokrzyżować szyki graczom, wymagając od nich najprostszych rzeczy.

polaczonefantastyka

Patronat:
EUROREGION NIEMEN

euroregion_niemen_logo