Festiwal Fantasy: Spotkania z twórcami fantasy

slider_fantastyka_1000x300.indd

SPOTKANIA Z TWÓRCAMI FANTASY

„Fanfiction – co to jest i czemu nie trzeba się bać” – spotkanie z Ewą Białołęcką, autorką m.in. „Kronik Drugiego Kręgu”
Piątek, 19.09, godz. 18:00
sala prób Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Fanfiction – czyli fikcja tworzona przez fana. Przypadkiem niemal identycznie wymawia się „funfiction”, czyli fikcja dla zabawy. Kiedy fascynacja książką, filmem, serialem lub komiksem wykracza poza pewną granicę, odbiorca chciałby przedłużyć i rozszerzyć kontakt z ukochanymi bohaterami, więc zaczyna instynktownie szukać czegoś więcej. I wówczas zwykle trafia na opowiadania pisane przez takich samych jak on szaleńców. I nierzadko z biernego odbioru tej całkowicie amatorskiej twórczości rozwija się również chęć na pisanie własnych tekstów. Upowszechnieniu tego intelektualnego hobby sprzyjał gwałtowny rozwój Internetu i obecnie fanfiki pisze się i czyta wszędzie, w każdym zakątku globu, gdzie tylko dociera Sieć.

Ewa Białołęcka to znakomita polska pisarka fantasy. Debiutowała w 1993 roku opowiadaniem “Wariatka” opublikowanym w “Feniksie”. Pierwszą książkę – zbiór opowiadań “Tkacz Iluzji” – wydawała cztery lata później. Na kanwie tej książki powstała następnie dwutomowa powieść “Naznaczeni błękitem” otwierająca cykl Kroniki Drugiego Kręgu.

Białołęcka publikowała m.in. w “Nowej Fantastyce” i “Fantasy Click”. Część jej opowiadań przetłumaczono na czeski, rosyjski, angielski i litewski. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem fanfiction.

 

polaczonefantastyka

Patronat:
EUROREGION NIEMEN

euroregion_niemen_logo