Festiwal Fantasy: Zespół Percival

slider_fantastyka_1000x300.indd

PERCIVAL – zespół znany m.in. z płyty “Równonoc”!

percival_razem3Fot. www.percival.pl

Percival, folkowo-historyczny projekt pierwszej polskiej grupy folk metalowej Percival Schuttenbach.

Twórca gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”  – firma CD Projekt Red – zaprosił zespół Percival do nagrania ścieżki dźwiękowej. – Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi – twierdzą muzycy. Warto pamiętać, że muzycy zaczerpnęli nazwę zespołu właśnie z sagi napisanej przez Andrzeja Sapkowskiego.

Stworzenie muzyki do gry to kolejny sukces zespołu. Wcześniej Percival, jako twórca “żywej” części muzyki na płycie stał za sukcesem albumu “Równonoc”.

Najważniejsze jednak pole, na którym od lat Percival osiąga międzynarodowe sukcesy, to rekonstrukcja historyczna i muzyka ilustracyjna do inscenizacji oraz biesiad historycznych. Zespół ma za sobą m.in. koncert z okazji otwarcia oddziału Muzeum w Douglas na Wyspie Man, nagranie dla szwedzkiej telewizji w skansenie w Foteviken w Szwecji, emisję klipu promującego ostatni album „Slava –pieśni Słowian południowych” w serbskiej telewizji publicznej, coroczne od wielu lat koncertowanie na największych na świecie festiwalach historycznych i archeologicznych w Biskupinie czy w Wolinie.

polaczonefantastyka

Patronat:
EUROREGION NIEMEN

euroregion_niemen_logo