Festiwal Fantasy 2014: Blok manga i anime

slider_fantastyka_1000x300.indd

Fani mangi i anime. Podczas Festiwalu Fantasy 2014 nie zabraknie atrakcji specjalnie dla Was. Poniżej znajdziecie listę wydarzeń, które odbędą się w ramach festiwalu!

BLOK MANGA I ANIME

Ślepe openingi i endingi (anime wydane w latach 2003-2013)
Zapraszamy dwuosobowe zespoły! Waszym zadaniem będzie odgadnięcie, z jakiego anime pochodzi opening lub ending. Jedno z pary będzie musiało opisać swojemu towarzyszowi to, co widzi na ekranie. Wygra para z największą ilością punktów.

I Ty możesz być chibi!
Ciekawi Cię, jak możesz wyglądać w formie chibi? Nie boisz się podjąć ryzykownego zadania i wraz z kolorowymi kredkami oraz ryzą papieru stworzyć arcydzieło skali światowej? Zatem zbierz grupę śmiałków i podejmij nasze zadanie!

Przegląd anime 2014
Krótkie streszczenie serii, które ukazały się w 2014 r. Ostrzegamy, może być zabawnie!

W krainie bogów – prezentacja wybranych bóstw japońskich
Chcesz poznać bliżej bóstwa japońskie? Dowiedzieć się, jaką rolę odgrywają zwierzęta w mitologii? Tego i paru innych ciekawostek możesz dowiedzieć się w czasie tej prelekcji.

Warsztaty origami
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do nauki składania origami. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona (20 osób w grupie), zapisy ruszą po rozpoczęciu Festiwalu.

Im starsze, tym lepsze? Czy warto jeszcze oglądać anime z lat 90.?
Jakie są obecne anime? Od czego się to zaczęło? Czy starsze produkcje wnoszą cokolwiek do obecnego fandomu? I co najważniejsze: czy warto je jeszcze oglądać? Zapraszamy do dyskusji.

Konkurs wiedzy o anime z lat 90.
Wiesz, co różni mangę i anime Sailor Moon? Ile waży Son Gokū? Gdzie można zobaczyć Linę Inverse? Sprawdź swoją wiedzę! Serdecznie zapraszamy do konkursu z nagrodami!

Wampiryzm w mandze i anime
Czy wampiry to jedynie mroczni bohaterowie? Czy chodzą do szkoły? A może polują jedynie w nocy? Czy rzeczywiście błyszczą się w świetle słonecznym? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w czasie trwania tej prelekcji.

O reklamie japońskiej słów kilka
Druga odsłona ubiegłorocznego pokazu. Jeżeli chcesz zobaczyć, co ciekawego reklamują w Japonii w 2014 roku, serdecznie zapraszamy. Uwaga: prowadzący nie ponosi odpowiedzialności za uszczerbek w psychice, natomiast gwarantuje dobrą zabawę.

W świecie Hayao Miyazakiego
Kim jest Hayao Miyazaki? Cóż takiego stworzył, że zyskał sławę światową? Pragniesz poznać kilkoro sympatycznych bohaterów z jego dzieł? Serdecznie zapraszamy na prezentację!

Cosplay dla początkujących
„Nie mam w co się ubrać!” – tak chyba krzyknął każdy, który próbował kiedykolwiek zrobić cosplay. Czym to jest i jak się do tego zabrać? Spróbujemy rozwiać Wasze wątpliwości w czasie tej prelekcji.

Humanitaryzm w dziełach Osamu Tezuki
Kim był Osamu Tezuka? Czy w jego dziełach poruszane są kwestie człowieczeństwa? Przed czym próbuje nas ostrzec i, co najważniejsze, czy jego przekaz jest nadal aktualny?

Warsztaty kanzashi
Pragniesz nauczyć się składać kwiaty ze wstążek? Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane, które ukończyły 14 lat. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona (15 osób w grupie), zapisy ruszą po rozpoczęciu Festiwalu.

polaczonefantastyka

Patronat:
EUROREGION NIEMEN

euroregion_niemen_logo