Festiwal Baśni i Legend Wschodu

Festiwal Baśni i Legend Wschodu
Suwalski Ośrodek Kultury, Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, Ośrodek “Maniówka” w Nowej Wsi, Litewskie Centrum Kultury Ludowej w Puńsku
organizatorzy: Suwalska Izba Regionalno-Turystyczna, Suwalski Ośrodek Kultury

Transgraniczna impreza plenerowa oparta o muzykę, taniec, śpiew, teatr, a także różnorodne animacje przybliżające tematykę baśni, bajek, legend jak również innych elementów kultury transgranicznej Polski i Białorusi.

Pierwsza część imprezy odbędzie się w Grodnie i Gudziewiczach 17 i 18 sierpnia. Zainauguruje funkcjonowanie transgranicznego szlaku kulturowego “Podróż do Etnobjaki”, łączącego Suwalszczyznę i Grodzieńszczyznę.

Druga część festiwalu, organizowana w terminie 23-25 sierpnia na Suwalszczyźnie, zapoczątkuje wielkie otwarcie polskiej części szlaku, zwanego “Baśniowym Szlakiem”, z licznymi atrakcjami tematycznych Wiosek Bajek.

Baśniowy Szlak i Festiwal tworzone są z myślą o małym i dużym odbiorcy. Prowadzone podczas imprezy spotkania i warsztaty będą łączyły wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy umiejętności artystyczne.

W programie m.in.:
– brzeski Teatr Lalek (wielokrotnie występujący i nagradzany na międzynarodowych, europejskich festiwalach teatralnych) ze spektaklem dla dorosłych “Holstomer – historia konia” na podstawie opowiadania Lwa Tołstoja – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
– potańcówka z muzyką na żywo: Jacek i Alicja Hałas, Maciej Filipczuk, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu (zdobywcy Grand Prix XV Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia “Nowa Tradycja”)
– opowieść muzyczna “Kusy Janek” w wykonaniu Teatru Muzycznego “Słuchaj Uchem”
– “MuBaBaO” – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści
– koncerty zespołów: Ania Broda, Nie Po Drodze, Shamrock, Stary Olsa

Kategoria: Wydarzenia nadchodzące