Energiczny EARL THOMAS w projekcie gospel

Potężna dawka pozytywnej energii, niezmiernej żywiołowości i entuzjazmu to podstawowe cechy muzyki gospel. W środę, 21 listopada w Sali im. A. Wajdy sporą dawką żywiołowych brzmień i pięknych melodii podzieli się z suwalczanami amerykański wokalista, bluesman Earl Thomas. Tym razem w odsłonie gospel a cappella.

Środa, 21.11.2018, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 

Earl Thomas pochodzi z amerykańskiego stanu Tennessee. Z muzyką był związany od dziecka. Jego mama śpiewała gospel, a tata grał bluesa. Stąd muzyczne inklinacje Earla. Obdarzony mocnym głosem z charakterystyczną chrypką, niesamowitą sceniczną charyzmą i energią jest jak Rod Stewart, Tina Turner i Seal w jednym!

Tym razem zaprezentuje się w programie gospel. Usłyszymy utwory z albumu „Plantation Gospel” oraz stare Negro Spirituals z południowo-wschodniej części stanu Tennessee. Tradycyjnych pieśni przekazywanych z pokolenia na pokolenie nauczyły Earla jego matka i babka. Słuchał ich też wielokrotnie w kościele w rodzinnej miejscowości Pikeville. Jak mówi, pieśni te towarzyszą mu przez całe życie. Powstały z przykrych i smutnych doświadczeń ery niewolnictwa, opisują trudną walkę o prawa obywatelskie, opowiadają o pracy na polach bawełny, o nierównościach społecznych, słowem o wszystkim, co ważne dla Afro-Amerykanów.

Earl wystąpi z towarzyszeniem wokalnego trercetu a capella w składzie: Gerad Mcarthur, Paul Connor Mcarthur i Greig Taylor. Będzie to występ utrzymany w stylu „barbershop quartet”, odnoszącego się do  wieloletniej amerykańskiej tradycji męskich kwartetów wokalnych a capella.

Koncert jest organizowany we współpracy z Agencją Delta i kwartalnikiem „Twój Blues”. Partnerem wydarzeniem jest Hotel Szyszko ***. 


Kategoria: Archiwum