Energetyczne “Flamenco Project” podczas AUKSO

Tegoroczne AUKSO to także pełne życia, energii i namiętności utwory flamenco na gitarę, kwartet i instrumenty perkusyjne. Wykonanie na najwyższym poziomie gwarantują wykonawcy – muzycy SONOS KWARTET oraz gitarzysta Grzegorz Skiba i Krzysztof Nowakowski, na co dzień współpracujący z Marcinem Wyrostkiem.

Wtorek, 2.08.2016, godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 30/20 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

“Flamenco Project” to nowe przedsięwzięcie SONOS KWARTETU, doświadczonych muzyków wywodzących się z uznanej w Polsce i Europie Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO i Grzegorza Skiby – wielokrotnie nagradzanego gitarzysty, który od lat swoje muzyczne zainteresowania kieruje w stronę muzyki flamenco, niezwykle energetycznej, przepełnionej emocjami i radością życia.

Zaproszenie do projektu przyjął Krzysztof Nowakowski, grający na instrumentach perkusyjnych (cajon, bongosy), który stale współpracuje z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem. Profesjonalne aranżacje to dzieło Piotra Steczka – skrzypka, który podobnie jak członkowie SONOS, na co dzień jest muzykiem orkiestry AUKSO, ale również kompozytorem i aranżerem.

Kwartet SONOS wystąpi w składzie: Małgorzata Hlawsa (flet), Marta Huget-Skiba (skrzypce), Anna Grzybała (altówka), Joanna Urbańska (wiolonczela). W programie usłyszymy utowry m.in.: Riqueni, Nuñez, Fernández. CZYTAJ WYWIAD z Martą Huget-Skibą >>

Letnia Filharmonia AUKSO 2016 to koncerty orkiestrowe, kameralne, warsztaty, spotkania, prezentacje artystów związanych z kulturą Polski północno-wschodniej i koncerty uczestników warsztatów. W gronie zaproszonych artystów znaleźli się wybitni przedstawiciele polskiej sceny muzycznej, którym towarzyszyć będzie AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

Aukso_2016_plakat_

XVII Letnia Filharmonia AUKSO logo BW

Organizator:

soklogopoziom

Współorganizator:

fundacja

Honorowy Patronat:

marszalek_woj_podl_leszczynski  prezydent_miasta_suwalki  wojt_suwalki_logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN_z_paskiem_logo

Instytucje wspierające:

herb_suwalk_miasto_suwałki  gmina_suwalki  wigrami  rozmarino_2014  hutta

Sponsorzy:

sido   logo pks1

Partnerzy:

optyk   kruk

Partner medialny:

NIEBYWALE_SUWALKI-1

Patronat medialny:

dwojka 02_TVP_KULTURA_RGB.jpg TVP3_Bialystok_podst-page-001 polmic polskieradiobialystok_logo wyborcza_PL_CMYK_color  wyborcza.pl_bialystok_logo CJG_logotyp_ dwutygodnik IBIS

Kategoria: Archiwum