Pracownia Teatralna STÁSIMON

stásimon-1

1 [wym. stas-imon] «w starożytnej tragedii greckiej: pieśń chóru rozdzielająca epejsodia» https://sjp.pwn.pl/slowniki/stasimon.html [dostęp 31.08.2021 r.]

Prowadzący: Klaudia Kozakiewicz
Kontaktklaudia.kozakiewicz@soksuwalki.eu , 
Miejsce: SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, sala 2.24
Dla kogo: dzieci, młodzież i dorośli 

Harmonogram zajęć 2022/2023:

Poniedziałek:

  • dzieci (5-7 lat) – 16.00-18.00

Wtorek:

  • dzieci (8-13 lat)– 16.00-18.00

Czwartek:

  • młodzież (13+) 17.00-19.00

 

Terminy i godziny mogą się zmienić po ustaleniach z uczestnikami.

Zapisy drogą mailową: klaudia.kozakiewicz@soksuwalki.eu  w tytule maila wpisując ZAPISY/ grupa do jakiej zapisuje się dziecko 
bądź bezpośrednio na zajęciach. 
 

Miesięczna opłata za udział w zajęciach wynosi 30 zł. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

Wpłaty za zajęcia prosimy regulować wyłącznie w kasie SOK lub na konto SOK nr 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721 (w tytule: nazwisko uczestnika i nazwisko instruktora prowadzącego zajęcia).
 
Schemat prowadzonych zajęć:
  • Powitanie
  • Rozmowa o samopoczuciu i energii na dziś
  • Teoria teatru w ciastku
  • Rozgrzewka
  • Warsztaty lub próba do spektaklu
  • Relaksacja
  • Rozmowa pożegnalna oparta na zasadzie “z czym dziś wychodzimy z zajęć”.
  • Ćwiczenie self-care „Czego właśnie potrzebujesz?”
GRUPY:
  • Dzieci (wiek 5-7) Zajęcia te będą oparte na zabawach dziecięcych, kierując się tezą Jana Dormana o teatrze: „zabawy dzieci w teatr, w którym dziecko spełnia się jako pełnoprawny twórca”.

Więcej o Janie Dormanie:

  • Dzieci (wiek 8-13) Zajęcia te będą oparte na zabawach dziecięcych, kierując się tezą Jana Dormana o teatrze: „zabawy dzieci w teatr, w którym dziecko spełnia się jako pełnoprawny twórca”.Warsztaty będą poruszać aktualne problemy oraz zagadnienia, jakie wynikną z potrzeb powstałej grupy. Podczas zajęć będziemy wykorzystywać język teatru do dyskusji i refleksji nad wybranymi zagadnieniami. W całym procesie twórczym metoda ta pozwoli stworzyć z uczestnikami autorski spektakl. Uczestnicy będą mogli wybrać czy owoc pracy nad spektaklem będzie miał formę przedstawienia, teatru słuchowiska czy performance.”
  • Młodzież (wiek 13+) Zajęcia  teatralne w których programie poza warsztatem teatralnym uczestnikom zostanie przedstawiona m.in historię teatru i kina. Część warsztatów będzie opierać się na filozoficznych koncepcjach kultury, samoakceptacji i ciało pozytywności. Warsztaty będą poruszać aktualne problemy oraz zagadnienia, jakie wynikną z potrzeb powstałej grupy. Grupa będzie miała okazję wyrazić się za pomocą utworów muzycznych okraszonych ekspresją teatru słowa jakie uczestnicy będą konstruować w procesie twórczym. Zapraszamy osoby posiadające zarówno umiejętności wokalne oraz grające na instrumentach, jak i osoby wrażliwe na muzykę i słowo, które jeszcze nie posiadają umiejętności posługiwania się instrumentami muzycznymi.
 
Klaudia Kozakiewicz– posiada wykształcenie kulturoznawcze ze specjalizacją teatralną oraz filmową. Te pokrewne dziedziny można łączyć na polu edukacji teatralnej. Klaudia Kozakiewicz obecnie jest na ostatnim roku podyplomowych studiów z pedagogiki teatru (Studia te są wspólnym projektem Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.  Program wypełniają zajęcia poświęcone analizom kultury, warsztatom teatralnym oraz zajęciom wprowadzającym kontekst psychologiczny i pedagogiczny pracy w grupie).

Oglądanie i tworzenie sztuk teatralnych, uczestniczenie w warsztatach, budzi wiele emocji w uczestnikach w każdym wieku. Czasem otwieramy w swoich sercach pewną przestrzeń z którą sobie sami nie poradzimy. Aby nie zostawiać nikogo z trudnymi emocjami zamierzam poza monitorowaniem stanu uczestników przygotować w pracowni tablicę informującą o miejscach, gdzie można otrzymać bezpłatną pomocą psychologiczną i psychiatryczną w każdym wieku.