Dyskusyjny Klub Filmowy 13: Sweet Country

W scenerii australijskiego Outbacku, którego surowe piękno wspaniale podkreśla oryginalna ścieżka dźwiękowa, rozgrywa się, oparta na prawdziwych wydarzeniach, prosta, brutalna historia. Jest rok 1929, Sam Kelly w obronie własnej zabija rasistowskiego i niezrównoważonego najemcę. Za Kellym i jego zgwałconą żoną ruszają w pogoń stróż prawa i misjonarz.

Środa, 4.11.2020, godz. 18.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 12 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

Warwick Thornton, australijski reżyser i operator, który debiutował wspaniałym filmem „Samson i Dalila”, wrócił do ważnych dla siebie społecznych problemów w zachwycającym wizualnie westernie. Inspirowaną autentycznymi zdarzeniami historię wpisał w gatunkowy wzorzec westernu, pozbawiony jednak taniego sentymentalizmu i naiwności.

W scenerii Outbacku, którgo surowe piękno wspaniale podkreśla oryginalna ścieżka dźwiękowa, rozgrywa się prosta, ale szokująco brutalna historia. Jest rok 1929, Sam Kelly (Hamilton Morris) w obronie własnej zabija rasistowskiego najemcę. Za aborygenem i jego zgwałconą żoną ruszają w pogoń stróż prawa (Bryan Brown) i misjonarz (Sam Neill). To trzymająca w napięciu historia, ale także przemyślane i mądre rozliczenie z powstającymi w tamtym czasie podwalinami współczesnej australijskiej państwowości.

reż. Warwick Thornton | 2017 | Australia | 110 minut

Program DKF 13 w 2. połowie 2020 roku >>

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

 

 

Kategoria: Archiwum