DKF13: Złe wychowanie Cameron Post

Uhonorowana Nagrodą Główną Jury 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance ekranizacja bestsellerowej powieści młodzieżowej Emily M. Danforth. W roli głównej wystąpiła Chloë Grace Moretz, popularna amerykańska aktorka młodego pokolenia.

Środa, 5.02.2020, godz. 18.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

DOBRY FILM ZA MNIEJ NIŻ DYCHĘ?
Tak! Przy zakupie karnetu na 6 projekcji DKF 13.

Bilety: 9 zł (przy zakupie karnetu) KUP TERAZ >> lub  w kasie SOK
Bilety: 12 zł (jeden film)
KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

Akcja filmu toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki, która odkrywa własny homoseksualizm. Kiedy krewni oraz jej chłopak nakrywają ją w niedwuznacznej sytuacji z przyjaciółką, zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”. W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół, z którymi początkowo łączy ją niewiele poza buntem przeciwko „instytucji”, w jakiej się znajdują – młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Razem udowadniają światu, że młodość i radość życia nie dają się łatwo ujarzmić.

Obraz jest subtelną i ponadczasową opowieścią o rodzinie, którą wybieramy, gdy społeczeństwo traktuje nas jak wyrzutków. Reżyserka stara się pokazać, że nawet film o sprawach bolesnych i kontrowersyjnych może poprawić humor i dodać otuchy. Niepisanym mottem filmu jest hasło „Co, jeśli nie możesz stać się jeszcze lepszym?” W role najbliższych przyjaciół Cameron wcielili się Forrest Goodluck oraz Sasha Lane, znana nam z filmu „American Honey” Andrei Arnold.

USA, 2018, 90 min
reżyseria
: Desiree Akhavan
scenariusz: Desiree Akhavan, Cecilia Frugiuele
zdjęcia: Ashley Connor
obsada: Chloë Grace Moretz, John Gallagher Jr., Sasha Lane, Forrest Goodluck
nagrody: Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sundance – Nagroda Główna Jury (2018), Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid – Najlepszy Film (Nagroda Silver Spike) i nagroda Youth Jury Award (2018)

Program DKF 13 w 1. połowie 2020 roku >>


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum