DKF13: Van Gogh. U bram wieczności

Uhonorowany Oscarem Wilem Dafoe w inspirującej opowieści o najbardziej produktywnych i jednocześnie dramatycznych latach życia Vincenta Van Gogha. Pełen sprzeczności malarz decyduje się wyjazd z Paryża, żeby znaleźć swoje miejsce na świecie. Zamieszkuje na słonecznej prowincji, gdzie tworzy swoje najsłynniejsze obrazy i popada w szaleństwo.

środa, 2.09.2020, godz. 18.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

DOBRY FILM ZA MNIEJ NIŻ DYCHĘ?
Tak! Przy zakupie karnetu na 4 projekcje DKF 13.

Bilety: 9 zł (przy zakupie karnetu) KUP TERAZ >> lub  w kasie SOK
Bilety: 12 zł (jeden film)
KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka.

Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką. W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

Reżyserem filmu jest Julian Schnabel, laureat Złotego Globu i nagrody w Cannes za film “Motyl i skafander”. W rolę Van Gogha wcielił się Willem Dafoe, który za tę rolę został nominowany do Oscara oraz Złotego Globu. W obsadzie znaleźli się też Rupert Friend (“Homeland”), Oscar Isaac (Złoty Glob za rolę w “Kto się odważy”) oraz Mathieu Amalric (Złota Palma za reżyserię filmu “Tournee”).

Program DKF 13 w 2. połowie 2020 roku >>

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Archiwum