ODWOŁANE | Czwartkowe spotkania ze sztuką. Wehikuł czasu

Jeden z najbardziej cenionych suwalskich artystów, Jerzy Malinowski, obchodzący w tym roku 40-lecie pracy artystycznej, opowie o swojej malarskiej pasji. Artysta całe życie tworzy w rodzinnych Suwałkach. W Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 SOK można oglądać przekrojową wystawę prac autora, reprezentującą bogatą i różnorodną twórczość.

UWAGA! wydarzenie odwołane

Czwartek, 22.10.2020, godz. 17.00
kawiarnia artystyczna, ul. Noniewicza 71
wstęp wolny | zalecana rezerwacja miejsca, zapisy tel. 87 566 42 11
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

Gościem kolejnych “Czwartkowych spotkań ze sztuką” będzie suwalski artysta plastyk, Jerzy Malinowski. Swoje życie – prywatne i zawodowe – związał z Suwałkami. Tu mieszka i tu tworzy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w ciągu 40 lat pracy twórczej stworzył ponad 3 tysiące dzieł; to obrazy, rysunki, grafiki, plakaty, dioramy historyczne. Wiele jego dzieł znajduje się obecnie w prywatnych kolekcjach, muzeach i galeriach. Artysta mówi, że do pracy inspiruje go życie, a maluje nie tylko dla siebie, ale głównie dla ludzi – “(…) bo każdy obraz obraz musi mieć swoje miejsce, musi cieszyć nie tylko oko, ale i duszę.” W malarstwie pociąga go świat zatrzymany w jednym kadrze, świat, do którego odbiorca będzie wielokrotnie wracał z przyjemnością, jak do ulubionego fotela.

Jerzy Malinowski urodził się i mieszka w Suwałkach. Jest artystą wszechstronnym, uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, projektowanie i konserwację dzieł sztuki. Ukończył studia plastyczne w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku uzyskując w 1978 r. dyplom z zakresu malarstwa i ceramiki. Jest czynnym artystą plastykiem, bierze udział w licznych przeglądach i plenerach, jest również uczestnikiem i organizatorem wystaw, m.in. Suwalskich Plenerów Środowiskowych. To ceniony artysta, wychowawca pokoleń młodzieży wrażliwej na piękno, autor wielu prac znajdujących się w zbiorach instytucjonalnych i kolekcjach prywatnych, autor scenografii i znaków firmowych. Pełnił funkcję kierownika Działu Wystaw i Galerii w suwalskim Biurze Wystaw  Artystycznych. Prowadził Galerię „N” BWA. Pracował jako główny instruktor do spraw wystawienniczych w Galerii Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach, wykładowca i, od 2005 r., instruktor ds. plastyki. działania te kontynuował w Suwalskim Ośrodku Kultury. W 2011 r. za szczególne osiągnięcia w dziedzinie Oświaty i Wychowania otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk. Został również wyróżniony honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Jubileuszową wystawę Jerzego Malinowskiego w GSW Chłodna 20 >> można oglądać do 29 listopada.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Archiwum