ODWOŁANE | Czwartkowe spotkania ze sztuką. Moje góry

Fotografik i filmowiec Kamil Jutkiewicz opowie o swojej fascynacji górami, adrenalinie i emocjom towarzyszącym zdobywaniu dachu Europy – szczytu Mont Blanc, wspinaczkowych podróżach do Maroka, Tajlandii i Turcji oraz związanych z tymi wyprawami spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi, którzy są dowodem na to, że prawdziwa pasja nie zna ograniczeń.

UWAGA!
wydarzenie odwołane
szczegóły >>

Czwartek, 12.03.2020, godz. 18.00
GSW Chłodna 20, ul. Noniewicza 71
wstęp wolny
________________________________________
spotkanie dla grup zorganizowanych – godz. 10.00 | rezerwacje tel. 87 566 42 11

Gościem pierwszych “Czwartkowych spotkań ze sztuką” będzie fotografik i filmowiec, Kamil Jutkiewicz. Opowie o swojej fascynacji górami, emocjach towarzyszących zdobywaniu dachu Europy – Mont Blanc w Alpach francuskich w rejonie Chamonix oraz wspinaczkowych podróżach do Maroka, Tajlandii i Turcji. Miejsc, gdzie egzotyka przeplata się z dreszczykiem kontrolowanych emocji i delikatnym smakiem adrenaliny. Ale też o spotkaniach z wyjątkowymi, nietuzinkowymi ludźmi, którzy swoją przygodę z górami zaczęli dawno temu, jeszcze w połowie XX wieku i są “wspinającym się dowodem” na to, że prawdziwa pasja nie zna ograniczeń, po prostu trwa.

Kamil Daniel Jutkiewicz jest wspinaczem, fotografikiem i filmowcem. Jak mówi, fotografuje krócej, niż się wspina, więc zakłada, że to właśnie wspinaczka zrodziła potrzebę fotografowania. Większość jego prac skupia się wokół szeroko pojętej tematyki górskiej. Fotograficzne doświadczenie zawodowe zdobywał jako Asystent Studyjny w Cherryduck Production/Towerbridge Studios oraz asystent fotografa Jana Masnego. Jego zdjęcia były publikowane w „National Geographic/Traveller” (nr 8/2018), „Ascent – Magazine” (nr 242, publikacja z okazji 50-lecia wydawnictwa), „Rock and Ice Magazine” (nr 233, nr 238, nr 248), „Poznaj Świat” (nr 5/2010, nr 12/2015, nr 4/2016, nr 1/2017, nr 7/2017, nr 9/2017, nr 1/2018), „Escapism Travel Magazine” (nr 3/2013). Ma na koncie liczne publikacje internetowe zarówno fotografii, jak i video (www.wspinanie.pl, www.tv.thebmc.co.uk, www.ukclimbing.com).

Jest zdobywcą nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych, między innymi: I miejsca w konkursie fotografii górskiej „Lawiny” na XII Spotkaniach Górskich (listopad 2018), I miejsca w konkursie fotograficznym „Migawka” National Geografic/Traveller (sierpień 2018), I miejsca w konkursie fotograficznym „A travel’s Tale” Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotografików Turystycznych i Podróżniczych (2017), III miejsca w konkursie fotografii górskiej firmy Arc’Teryx w Londynie (2017), I miejsca w konkursie fotografii podróżniczej magazynu „Escapism Travel Magazine” „Annual Photo Contest 2013”; finalistą konkursu fotograficznego „Everyman’s Exposed 2017 Photo Contest” amerykańskiego magazynu wspinaczkowego „Rock&Ice”. Jego zdjęcia były wielokrotnie nominowane do fotografii miesiąca przez Austria Alpine Club i publikowane na ich stronie internetowej. Produkcja video „Gamma Group-passion which lasts forever” była pokazywana na festiwalach filmowych: Spotkania Górskie – Ruda Śląska (listopad 2018), Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem (lipiec 2017), 13. Festiwalu Górskim w Krakowie (grudzień 2015) oraz pokazach pozakonkursowych B.A.N.F.F. Outdoor Flims Festiwal w Kanadzie (2015).

Fot. Kamil Daniel Jutkiewicz


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum, Wydarzenia nadchodzące