Czwartkowe spotkania ze sztuką. Anioły i ogrody

Opowieść artystki plastyka Haliny Mackiewicz to historia o dobrych stronach życia, pełna przekonania, że warto zatrzymać się nad polnym kwiatem, kamieniem, drzewem, poczuć lekkość, ale i głębię bytu, dostrzec w kolorach geniusz stworzenia.

Czwartek, 10.09.2020, godz. 17.00
GSW Chłodna 20, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | liczba miejsc ograniczona
limit 23 osoby, obowiązkowa wcześniejsza rezerwacja miejsca, zapisy tel. 87 563 85 43

Zawsze fascynowały mnie Anioły, istoty nie z tego świata. Ich obecność łączyłam z ogrodami, z przestrzenią ulotną, piękną, naładowaną pozytywną energią. W moich pracach malarskich czy rysunkowych pokazuję własną wizję świata, w którym można znaleźć odrobinę lekkości bytu, zapomnienia, smakowania barw. Kolory wibrują, grają swoją muzyką, zapraszają do tańca. Odrywam się od rzeczywistości wypełnionej gonitwą za pieniądzem, sławą, brakiem poszanowania drugiego człowieka i szacunku do niego. Chcę pokazać dobre strony życia, że warto zatrzymać się nad polnym kwiatem, kamieniem, drzewem, aby poczuć głębię bytu, dostrzec geniusz stworzenia. Zaprezentuję Państwu zdjęcia swoich prac oraz pokażę obrazy na żywo wykonane różnymi technikami malarskimi i rysunkowymi. Będą wśród nich prace, które powstały na przestrzeni ostatnich lat i w tym roku. Zapraszam Państwa na prezentację z nadzieją, że czas spędzony wśród moich obrazów, na długo zostanie w pamięci i pozwoli na odrobinę oddechu. Halina Mackiewicz

Gościem “Czwartkowych spotkań ze sztuką” będzie Halina Mackiewicz. Urodziła się w 1962 roku w Szczecinkach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej – Curie w Lublinie. W latach 2000 -2012 prowadziła galerię „Chłodna 20” w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach. Tam też od 1994 roku realizowała autorskie zajęcia plastyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Projektuje plakaty, katalogi, zaproszenia, scenografie. Jest organizatorką Międzynarodowych Plenerów Malarskich na Suwalszczyźnie „U źródła”. Od siedmiu lat organizuje plenery malarskie w Suwałkach. Od ponad dwudziestu prowadzi pracownię plastyczną CENTRUM wcześniej w ROKIS, obecnie w Suwalskim Ośrodku Kultury. Jest założycielką Grupy Plastycznej SZTALUGI, działającej od 2016 roku. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych min. w Częstochowie, Warszawie, Lublinie, Wilnie, Kupiszkach, Olicie, niemieckich Waren i Kolonii, w Łomży, Białymstoku i Suwałkach oraz indywidualnych min. W Ełku, Olecku, Wilkasach, Augustowie, Warszawie, Ostrołęce i wielokrotnie w Suwałkach. W 2015 roku była stypendystką Prezydenta Miasta Suwałki. W 2012 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Suwałki z okazji 25-lecia pracy artystycznej. W 2018 roku za swoją działalność otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Kategoria: Archiwum