Czerwcowy Alfabet Wyobraźni. Koty, Misie, Motyle, Straszydełka i LOL Suprise

Alfabet Wyobraźni ze Sztuką – familijne warsztaty artystyczne
Piątek, 7.06.2019, godz. 16:00
Galeria Patio, SOK, ul. Jana Pawła II 5

Już w piątek ostatni przed wakacjami Alfabet Wyobraźni. Czym tym razem zaskoczy Pan Mietek najbardziej? Pomysłem? Formą? Materiałami? A może techniką. Przekonajcie się sami.

Pan Mietek tym razem zaprasza dzieci wraz z rodzicami do wcielenie się w postać, którą sami wykonają. Podczas czerwcowego Alfabetu Wyobraźni będzie można stworzyć najróżniejsze maski teatralne. Miłośnicy kotów mogą skupić się na nosach, uszkach i wąsiskach, jeśli ktoś woli motyle, będzie miał czas na dopracowanie przepięknej kolorystyki, a fani misiów przygotują łagodny czy groźny obraz niedźwiedzia? Na pewno znajdą się też tacy, którzy wybiorą od razu zrobienie Straszydełka i potem chętnie zobaczą, jak wyglądają w takiej masce!

***

Alfabet Wyobraźni ze Sztuką to cykliczne spotkania – w każdy pierwszy piątek w miesiącu – w Galerii Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury. Podczas zajęć świetnie bawią się nie tylko dzieci, ale też rodzice, dziadkowi i wszyscy inni, którzy są w stanie odnaleźć w sobie dziecięcą radość. Każde zajęcia mają wyjątkowy scenariusz, a uczestnicy są zaskakiwani przez Pana Mietka tematami, technikami i materiałami, dlatego litera N (jak nuda) w Alfabecie Wyobraźni nie występuje!

***

W maju uczestnicy Alfabetu Wyobraźni uczestniczyli w obchodach japońskiego Dnia Dziecka. Powstały samurajskie hełmy oraz tradycyjne japońskie latawce karpi.

fot. Bogusław Wasilewski

Kategoria: Archiwum