Clinton Jordan R’n’B Gospel w finale V Soulwałki Gospel Workshop

Zapraszamy na finałowy koncert V edycji suwalskiego festiwalu gospel. Muzycznym tematem przewodnim będzie gospel w rytmie R’n’B a gwiazdami wydarzenia będą Clinton Jordan (GB) oraz Gabriela Gąsior. Wraz z nim na scenie SOK wystąpią zespół Holy Noiz z Szymonem Markiewiczem, Suwalska Orkiestra Kameralna oraz członkowie Chóru Festiwalowego. 

19.06.2022, godz. 19.00 
SOK, ul. Jana Pawła II 5

Bilety 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50% 
zamów transport door-to-door >>

SOULWAŁKI GOSPEL WORKSHOP to wydarzenie, którego gwiazdami są wielkie nazwiska muzyki gospel. W tym roku tematem przewodnim festiwalu będzie gospel w wydaniu R’n’B, a gwiazdami tegorocznej odsłony Soulwałki Gospel Workshop będą Clinton Jordan, wszechstronnie utalentowany muzyk, wokalista, nauczyciel wokalny, dyrygent, kompozytor i producent z Wielkiej Brytanii oraz Gabriela Gąsior, charyzmatyczna wokalistka, autorka tekstów i nauczycielka śpiewu. 

Ważną część festiwalu stanowią spotkania warsztatowe, podczas których ich uczestnicy uczą się śpiewu pod kierunkiem zaproszonych gwiazd. Nowość stanowią warsztaty wokalne dla dzieci (6-12), które poprowadzi Gabriela Gąsior, wokalistka znana m.in. z Holy Noiz i GGDuo. Warsztaty dla dorosłych i młodzież y (13+) odbędą się pod kierunkiem Clintona Jordana i Gabrieli Gąsior. Ich uczestnicy wystąpią razem z Clintonem Jordanem, Gabrielą Gąsior, zespołem Holy Noiz i Suwalską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Krzysztofa J. Kozakiewicza na finałowym koncercie w Sali im. A. Wajdy w niedzielę, 19 czerwca o godz. 19.00. Dodatkową atrakcją będzie spontaniczne jam session z udziałem artystów występujących na V Soulwałki Gospel Workshop, na które zapraszamy w sobotę, 18 czerwca od godz. 20.00 w Browarze Północnym przy ul. Noniewicza 42/lok.1. Wstęp wolny! 

Suwalski festiwal, który swoją wyjątkowość zawdzięcza udanemu łączeniu gospel z innymi rodzajami muzyki, potwierdza, że muzyka jednoczy miłośników różnych gatunków, ludzi różnych kultur i pokoleń, rozwija inspiracje twórcze oraz propaguje i kształtuje ważne wartości. Jego pomysłodawczynią jest Cztery dotychczasowe edycje z udziałem Norrisa Garnera (USA), Michelle John (UK), Phillipa Cartera (USA), Marka Beswicka (UK) i Johna Tillery’ego  (USA), zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez z każdym rokiem coraz liczniejszą publiczność, uczestników warsztatów, jak i samych artystów.

Sponsorzy 

 

Partner


Clinton Jordan (GB)

CLINTON JORDAN Utalentowany i ceniony wokalista, uznany w branży producent i muzyk obdarzonym wyjątkową intuicją oraz dyrygent i nauczyciel wokalny. Absolwent  Brytyjskiej zkoły Sztuki Widowiskowej i Technologii. Swój warsztat wokalny doskonalił, występując na koncertach w Anglii, Europie i Dalekim Wschodzie. Współpracował z takimi gwiazdami muzyki, jak: Jools Holland, Bryan Ferry, Michael Bolton, Mariah Carey czy Tina Turner. W 2018 r. na specjalne zaproszenie zaśpiewał na ślubie księcia Harry’ego i Meghan Markle. Entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność, na co dzień prowadzi w Londynie renomowaną szkołę muzyki Jordan Music Workshops. Jest także solistą słynnego londyńskiego chóru The Kingdom Choir.


Gabriela Gąsior

GABRIELA GĄSIOR Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu. Trener wokalny w I edycji telewizyjnego show “Bitwa na głosy”. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie” (2014) oraz płytę „Narodził się Jedyny Król” (2015). W 2016 podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, przygotowała i poprowadziła chór ŚDM w Koncercie „Credo In Misericordiam Dei” pod kierownictwem Adama Sztaby. Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą.


Holy Noiz

HOLY NOIZ Grupa cenionych sesyjnych muzyków. Muzyczni weterani międzynarodowych festiwalach muzyki gospel. Współpracowali z takimi artystami, jak: Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Adam Sztaba, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, David Daniel, Wayne Ellington, Peter Francis. Chociaż wywodzą się z różnych gatunków muzycznych, to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania. Zespół na stałe współpracuje i koncertuje z Gabi Gąsior. Gościnnie wystąpi z nimi Szymon Markiewicz na pianinie. 


Suwalska Orkiestra Kameralna

SUWALSKA ORKIESTRA KAMERALNA działa od lipca 2007 r. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest maestro Krzysztof Jakub Kozakiewicz. Orkiestra realizuje różnorodne przedsięwzięcia artystyczne. Ważna dla zespołu jest obecność na lokalnej scenie muzycznej, występy dla melomanów z regionu i zdobywanie nowych słuchaczy. Jednym z ważniejszych projektów jest Filharmonia Suwałk – cykl koncertów z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen. Orkiestra towarzyszyła na scenie wybitnym solistom scen klasycznych z Polski i świata. Muzycy chętnie współpracują również z artystami nurtu rozrywkowego, a także wspierają takie projekty jak Suwałki Blues Festival czy Suwałki Gospel Workshop.


 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

 

 

Kategoria: Archiwum