Suwalska Orkiestra Kameralna | Piosenki Krzysztofa Krawczyka

W marcu zapraszamy na sentymentalną podróż w świat twórczości Krzysztofa Krawczyka. Wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną, pod batutą Cezarego Gójskiego wystąpią soliści: Krzysztof Masłowski, Emil Kulbacki Michał Sowul oraz dr Ignacy Ołów.


Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
bilety 40 zł

z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

zamów transport door-to-door >>

Suwalska Orkiestra Kameralna zachwyciła w tym roku już dwoma koncertami “Galą Noworoczną” oraz Koncertem Walentynkowym “Serduszko puka w rytmie cha-cha”. Tym razem zaprezentuje interpretację piosenek Krzysztofa Krawczyka, legendy polskiej sceny muzycznej. Zapraszamy 10 marca do Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Krzysztof Krawczyk współzałożyciel Trubadurów, występował na festiwalach w Sopocie, Zielonej Górze, Kołobrzegu. Po odejściu z zespołu rozpoczął karierę solową. Piosenkę tytułową koncertu skomponował Jarosław Kukulski. W latach 70. koncertował za granicą: NRD, Związku Radzieckim, Szwecji, Jugosławii, Bułgarii, Grecji, Belgii, Holandii, Austrii, Irlandii, Australii, na Alasce, Jamajce i Kubie. W latach 80. mimo emigracji do Stanów Zjednoczonych, jego piosenki były cały czas emitowane przez polskie rozgłośnie radiowe. W 1988 roku uległ wypadkowi, jednak szybko wrócił do pracy i ponownie komponował i koncertował po Polsce. Krzysztof Krawczyk umarł 5 kwietnia 2021 roku.

Soliści:

  • Krzysztof Masłowski
  • Emil Kulbacki
  • Michał Sowul
  • dr Ignacy Ołów

Chórki:

  • Monika Brezgieł
  • Emilia Konopko

Emil Kulbacki absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku na specjalności Prowadzenie zespołów wokalno-instrumentalnych. Instruktor tańca sportowego, od lat związany ze Studiem Piosenki “Świetlik” w SOK jako instruktor wokalny. Kompozytor i aranżer muzyczny, czynnie działający w zespołach muzycznych wykonujących poezję śpiewaną oraz śpiew marynistyczny.

Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.

Ignacy Ołów – ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie na wydziale humanistycznym w zakresie wychowania muzycznego; studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – chórmistrzostwo; studia podyplomowe w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku – wiedza o kulturze; Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej: stopień naukowy doktora sztuki w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej – dyrygentura; w 2014 r. otrzymał tytuł honorowy Profesora Oświaty. Jest adiunktem – wykładowcą emisji głosu oraz muzycznej edukacji dziecka w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach, gdzie w roku 2013 założył chór akademicki, obecnie pod nazwą PRIMO; chórmistrzem w Zespole Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”; 2015 r. został zastępcą Dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, gdzie pełnił również funkcję dyrektora artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Był założycielem, dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Żeńskiego „CANTILENA”, działającego przez prawie 30 lat, przy II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach; współpracuje z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. w Suwałkach, Suwalską Orkiestrą Kameralną, Operą i Filharmonią Podlaską wykonując m.in. : G.B. Pergolesiego– Stabat Mater, G. F. Haendla – Oratorium Mesjasz, W. A. Mozarta – Requiem d-moll KV 626, G. Faure – Requiem op. 48, M. Bembinowa – Amor vincit oraz Res Tua, M. J. Haydna – Missa Sancti Aloysii;  S. Moniuszki – Msza e-moll;  poprowadził szereg koncertów wokalno-instrumentalnych. Za swoją działalność otrzymywał Nagrody Miasta Suwałk, Medal Komisji Edukacji Narodowej; Nagrodę Kuratora Oświaty; Dyrektora Zespołu Szkół nr 2; Nagrodę I i II stopnia Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego; jest stypendystą Miasta Suwałki roku 2014; w 2015 r. otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi, zaś w 2016 Medal Złoty za Długoletnią Służbę. W 2018 r. założył Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne PRIMO, którego głównym celem jest propagowanie muzyki artystycznej, pogłębianie tożsamości narodowej, wzmacnianie poczucia wspólnoty i integracji społecznej. W roku 2019 nagrał z chórem PRIMO płytę pt. MUSICA SACRA W SUWAŁKACH. W roku 2021 otrzymał stypendium Miasta Suwałk w dziedzinie kultury na wykonanie i nagranie Kantaty o Suwałkach. Została ona wykonana 24.08.2021 r., powtórzona w roku 2022. Za pulpitem dyrygenckim stanął Ignacy Ołów. Wykonanie to zostało zarejestrowane i wydane w formie płyty CD.

Cezary Gójski – naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie prof. Józefa Laskowskiego. Naukę kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marka Zebury oraz Pawła Rybkowskiego.Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, filia w Białymstoku w klasie wykł. Dariusza Garbacza. Podczas studiów czynnie uczestniczył w licznych seminariach, kursach, warsztatach i konsultacjach prowadzonych m. in. przez N. Meyerscough, M. Rezler, T. Tomaszewskiego, K. Podejko, K. Olechowskiego, J. Staniendę. Jeszcze w czasie studiów nawiązał stałą współpracę z orkiestrą Sinfonia Viva, w której pracuje na stanowisku koncertmistrza. W 2004 rozpoczął pracę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pracował tam do roku 2009, gdzie przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję I skrzypka – I głos. W 2012 roku objął stanowisko koncertmistrza w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.Oprócz gry w orkiestrach i zespołach kameralnych realizuje się również jako solista. Do ważniejszych występów zalicza się wykonanie Koncertu skrzypcowego fis-moll op.14 Henryka Wieniawskiego z towarzyszeniem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, Koncertu d-moll na dwoje skrzypiec J.S. Bacha BWV 1043 z orkiestrą Sinfonia Viva, Koncertu G-dur Józefa Haydna z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a także Koncertu na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową Romualda Twardowskiego podczas koncertu wieńczącego Warsztaty Orkiestrowe Ars Musica w Suwałkach w 2013 roku. Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak: Marek Pijarowski, Michał Klauza, Tomasz Radziwonowicz, Jan Miłosz Zarzycki czy Łukasz Borowicz.Od roku 2007 pracuje jako nauczyciel skrzypiec oraz dyrygent w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach, gdzie z pasją przekazuje wiedzę muzyczną młodszym pokoleniom. W 2020 roku ukończył studia dyrygenckie w klasie prof. Marka Pijarowskiego na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Swoje umiejętności doskonali biorąc czynny udział w warsztatach i kursach mistrzowskich pod czujnym okiem znakomitych profesorów i pedagogów.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

10 marca 2023
19:00 — 21:00 (2h)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

Link do wydarzenia