Spotkania teatralne za kurtynką | Niesamowite przygody skarpetek

Niesparowane skarpetki to jedna z tych zagadek codzienności, której nikt nie umie w pełni rozwiązać. Przychodzimy więc z pomocą. Mamy winowajcę: dziura pod pralką! To stamtąd Skarpetki wyruszają w świat. To tą drogą trafiają na statki, castingi do filmów, zostają detektywami, a nawet królewskimi doradcami. Nic dziwnego, że skoro mają takie możliwości, to wybierają pasjonujące przygody zamiast spędzania czasu w naszych ciasnych butach.

Bilety: 20 zł w kasie SOK lub online
Z  Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

zamów transport door-to-door >>

Spektakl „Niesamowite przygody Skarpetek”  powstał na podstawie serii książek Justyny Bednarek zatytułowanej „Nowe przygody dziesięciu skarpetek”.

Bestsellerowe, ukochane przez dzieci i rodziców, opowiadania napisane przez Justynę Bednarek to pełne ciepłego absurdu opowieści o Skarpetkach. Autorka zdradziła nam szczegóły życia,
które mogą toczyć zagubione części garderoby. Sprawiła, że przypomnieliśmy sobie jak niezwykła i potrzebna jest wyobraźnia – wyobraźnia, która w najpiękniejszej postaci rodzi się podczas wspólnego bycia rodziców i dzieci.

Choć przecież skarpetki gubią się w każdym domu, to jednak w każdym z nich historia zaginięcia może brzmieć inaczej. Potencjał domowych opowieści jest bowiem nieograniczony,
a wspólne, rodzinne fantazjowanie – bezcenne dla budowania nieskrępowanych więzi i wzajemnego poznawania się. Gdy dzieciom uda się posiąść uwagę rodziców, to nawet prozaiczne przedmioty mogą stać się idealną scenografią do gier, zabaw i naprędce wymyślanych opowieści.

  • AUTOR: JUSTYNA BEDNAREK
  • ADAPTACJA I REŻYSERIA: JAROSŁAW ANTONIUK
  • SCENOGRAFIA: PRZEMYSŁAW F. KARWOWSKI
  • KOSTIUMY: EVA FARKASOVA
  • MUZYKA: BOGDAN SZCZEPAŃSKI

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

18 marca 2023
10:00 — 11:30 (1h 30′)

ul. Jana Pawła II 5

Dzieci

Link do wydarzenia