Rozgrzewka SBF | HARD ROCKETS

Przygotowania do Suwałki Blues Festivalu 2023 trwają na pełnych obrotach, a najlepszym dowodem na to jest kwietniowa ROZGRZEWKA. W tym roku na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpi zespół Hard Rockets.

14.04.2023, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety 30 zł, Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

zamów transport door-to-door >>

Hard Rockets to rockandrollowa ekipa z Pszczyny i jej najbliższych okolic, która powstała w 2004 roku i – z niewielkimi zmianami w składzie – gra nieprzerwanie aż do dziś. Przez długie lata zespół funkcjonował głównie na lokalnej scenie, choć zdarzały się i ogólnokrajowe sukcesy jak III Miejsce na festiwalu „Muzyczna Jesień” w Grodkowie (2005) czy Grand Prix festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (2008), doskonale przyjęte koncerty na warszawskich festiwalach Ochota Blues Festival, Bemowo Blues oraz w  klubie „Stodoła”, a także podczas festiwalu Bies Czad Blues. Przełomowym dla zespołu okazał się rok 2020, gdy światło dzienne ujrzał singiel „Elektryczne Dziady” – utwór będący hard rockową interpretacją poezji Adama Mickiewicza. Piosenka była emitowana na antenach wielu rozgłośni radiowych co sprawiło, że trafił do powszechnej świadomości, a Hard Rockets zyskało ogólnopolską rozpoznawalność. Rok 2021 zespół zainaugurował koncertem w warszawskim studio 29. Finału WOŚP. Kolejne single – „Błękitna Sukienka” oraz „Patryota”, „Człowiek z Wysokiego Zamku” znalazły się w notowaniach radiowych list przebojów i można je usłyszeć na antenach do dziś. Trudny, pandemiczny czas, zespół poświęcił na pracę nad swoją debiutancką płytą „Elektryczne Dziady i Inne Gusła”, która ukazała się 2 listopada 2022 roku. Płytę promuje singiel „Człowiek z Wysokiego Zamku”.
Muzyka Hard Rockets to szeroko pojęty rock mocno zakorzeniony w bluesie – utwory zespołu gościły w audycjach radiowych takich znawców muzyki bluesowej jak Jan Chojnacki, Andrzej Jerzyk czy Piotr Gwizdała. Słychać w nich inspiracje takie jak Led Zeppelin, Rolling Stones czy Black Crowes, ale też i te mniej oczywiste jak Dr. John, Derek Trucks, Robert Johnson, Tom Waits czy Nick Cave. Do tego dodajmy jeszcze wpływy śląskiego folkloru i słowiańskich wierzeń oraz dieselpunkową estetykę inspirowaną pracami Jakuba Różalskiego.

Aktualnie zespół koncertuje w składzie:

  • Łukasz Sojka (śpiew, gitara, harmonijka ustna),
  • Paweł Gór-nioczek (gitara, chórki),
  • Dariusz Pecyna (bass, chórki),
  • Błażej Chwieralski (perkusja, chórki).
  • w studio oraz podczas wybranych koncertów zespół wspomaga Łukasz Antes (hammond, piano, klawisze). 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

14 kwietnia 2023
19:00 — 20:30 (1h 30′)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

Link do wydarzenia