Podróże z Pasją | Opowieści o Gruzji Ireny Zarachowicz

W listopadzie zapraszamy na kolejne „Podróże z Pasją”. Tym razem będziemy gościć Irenę Zarachowicz, która odkrywała historię rodu Tumaniszwili.

9.11.2023, godzina 17.00

Kawiarenka Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71

zamów transport door-to-door >>

wstęp wolny

W odróżnieniu od innych podróży w różne zakątki świata (a mam ich trochę na koncie), ta wyprawa miała zupełnie inne przesłanie od poprzednich – dotyczyła nie pięknych krajobrazów, a ludzi. Zaczęła się już w Suwałkach – na cmentarzu parafialnym, gdzie został pochowany gruziński książe – Paweł Tumaniszwili. Zafascynowała mnie ta postać – skąd nagle, gdzieś na „końcu świata” spoczywa Gruzin i to książe. Zaczęłam drążyć tę historię, odkrywać fakty i ogromną potrzebę poznania miejsc związanych z tą postacią – stąd ta wyprawa. W czasie pobytu szczególną uwagę skupiłam na miejscach gdzie żył książę Paweł, poznałam fantastyczną historię rodu Tumaniszwili, w której nie brakuje artystów, ludzi sztuki, mecenasów kultury, przedsiębiorców – po prostu sławny ród. Poznałam najciekawsze miejsca związane z wielotysięczną historia tego kraju – Tbilisi, Kutaisi, pierwszą stolicę Mcchetę, piękne miejsca i przyrodę.

Irena Zarachowicz


Oprócz wspaniałych opowieści będzie tez pyszna kawa, herbata i domowe ciasto serwowane przez młodzież z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Zawodu „Prolog”, starszej siostry Bajki.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

9 listopada 2023
17:00 — 18:00 (1h)

ul. T. Noniewicza 71

Wszyscy

Link do wydarzenia