Podróże z Pasją: Kanada i Alaska – klejnot dzikiej przyrody

Zapraszamy na kolejne Podróże z Pasją! W marcu będziemy gościć Annę i Jarosława Ruszewskich.

Kolumbia Brytyjska, najdalej wysunięta na zachód prowincja Kanady to jedno z najobfitszych miejsc na świecie. Nie ma cienia przesady w nazywaniu tego zakątka Ziemi – rajem. Czego tu nie ma! Bogactwo przyrody nieustannie wprawia w zachwyt. Góry Skaliste, Góry Nadbrzeżne oraz kilka mniejszych pasm przebiegających przez jej teren sprawiają, że powierzchnię prowincji charakteryzuje bardzo urozmaicony krajobraz. Wybrzeże Kolumbii Brytyjskiej cechuje duża liczba fiordów i wysp. Znajduje się tu aż 6 parków narodowych chroniących przepiękną przyrodę, formy lodowe i skalne, gorące źródła oraz dzikie plaże.

14.03.2024, godzina 17.00
Kawiarenka Artystyczna SOK, Suwałki, ul. T. Noniewicza 71
wstęp wolny

Alaska to największy stan USA, jednocześnie zamieszkały przez najmniejszą liczbę ludności, ale wciąż podtrzymującą kulturę Eskimosów i Aleutów. Ostatnia Granica – jak Amerykanie mówią o Alasce to ziemia dzika, niezwykła, pełna niepowtarzalnego uroku. To kraina niedźwiedzi, tajgi, tundry, miliona jezior. To wspaniałe krajobrazy i bogactwa naturalne. Chociaż panuje tu srogi klimat, na alaskańskiej ziemi żyje wielu przedstawicieli świata roślin i zwierząt i z pewnością się o tym przekonamy. Są tu też czynne wulkany, lodowce, a nad wszystkim dumnie góruje najwyższy szczyt Ameryki Płn – Denali (6190 m n.p.m.)zaliczany do Korony Ziemi.

Te 10 tys. km podróży przemierzaliśmy kamperami, które łączyły w sobie wygodę z mobilnością i dały nam możliwość spędzania nocy na łonie natury z dala od zgiełku miast. Wędrowaliśmy też pieszo, lataliśmy samolotami, pływaliśmy statkami i jeździliśmy rowerami.


Oprócz wspaniałych opowieści będzie tez pyszna kawa, herbata i domowe ciasto serwowane przez młodzież z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Zawodu „Prolog”, starszej siostry Bajki.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

14 marca 2024
17:00 — 18:30 (1h 30′)

ul. T. Noniewicza 71

Wszyscy

Link do wydarzenia