Piosenka nie zna granic

Przygotowane wydarzenie ma na celu zaprezentowanie suwalskiej publiczności rezultatów pracy prowadzonej przez Krzysztofa Masłowskiego grupy kształceniowej „Język polski z gitarą i piosenką”. Utwory, które dotychczas poznawane były w niewielkiej sali wykładowej zostaną zaprezentowane na scenie.

18.06.2024, godz. 17.00

Kawiarenka Artystyczna, ul. Noniewicza 71
wstęp wolny
– obowiązują wejściówki dostępne w informacji SOK Noniewicza 71 od 10 czerwca 2024

Uczestniczkami wydarzenia są wokalistki amatorki z doraźnie utworzonej na ten koncert grupy pod nazwą „Ad hoc”. Wszystkie są mieszkającymi w Suwałkach uchodźczyniami z Ukrainy. Jedne mieszkają tu dłużej, inne krócej, tak więc i poziom znajomości języka polskiego jest wśród nich różny. Niemniej jednak podczas koncertu będą starać się wykonać piosenki w jak najlepszym polskim języku.

Podczas koncertu usłyszymy popularne przeboje Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Czerwonych Gitar czy zespołu Lady Pank. Jako solistki wystąpią Olena Savchenko, Tetiana Iskra, Svetlana Troian oraz Diana Riznyk, które mają w swoim repertuarze popularne piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej.

Muzycznie i wokalnie piosenkarki wspierał będzie grający na gitarze pomysłodawca i koordynator projektu Krzysztof Masłowski.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

18 czerwca 2024
17:00 — 18:30 (1h 30′)

ul. T. Noniewicza 71

Wszyscy

Link do wydarzenia