Muszelki Wigier 2023. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca

XXIII edycja Muszelek Wigier startuje już 25 maja. W programie: otwarte przesłuchania, warsztaty, spotkania integracyjne i koncert na rzecz Ukrainy “Od serca do serca”.

Festiwal zwieńczy koncert z orkiestrą “Młodzi w Suwałkach” oraz Gala wręczenia nagród i uroczysty Koncert Laureatów. Wstęp wolny.

zamów transport door-to-door >>

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych i cenionych w Europie festiwali, skierowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych oraz solistów w wieku 6-25 lat. Misją festiwalu było i jest wspieranie i promowanie młodych talentów. Organizatorzy chcą, żeby był początkiem kształtowania artystycznych osobowości, ale również inspiracją dla opiekunów uzdolnionej młodzieży. Warto podkreślić, że „Muszelki Wigier” umożliwiają nie tylko prezentację swoich umiejętności przed liczną publicznością, ale również otrzymanie nominacji na inne festiwale odbywające się w Polsce i za granicą (m.in. w Koninie, Kielcach, Włoszech, Bułgarii, Chorwacji).

Uczestnicy suwalskiego festiwalu walczą o Grand Prix oraz o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier w dwóch podstawowych kategoriach: taniec i śpiew. Laureaci występują w otwartym dla szerokiej publiczności uroczystym koncercie finałowym. Części konkursowej towarzyszą zajęcia warsztatowe prowadzone przez znanych i cenionych choreografów, trenerów wokalnych i reżyserów koncertów oraz spotkania integracyjne.


PROGRAM XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”: 

25 maja 2023, Sala im. Andrzeja Wajdy

– przesłuchania konkursowe w kategorii piosenka, taniec

26 maja 2023, Sala im. Andrzeja Wajdy

– godz.10.00-15.00 – przesłuchania konkursowe w  kategorii taniec 

27 maja 2023, Sala im. Andrzeja Wajdy

– godz.14.00 – koncert „Młodzi w Suwałkach”

– godz.15.30-18.30 – Gala Laureatów XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „MUSZELKI WIGIER

Więcej informacji>>> http://www.muszelkiwigier.pl/


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

26 maja 2023
10:00 — 15:00 (5h)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

Link do wydarzenia