XXV spotkanie Suwalskiego Fan Clubu Bluesa – 9 maja

Po przerwie wznawiamy spotkania w ramach Suwalskiego Fan Clubu Bluesa w 2023 roku i zapraszamy na XXV spotkanie Fan Clubu Bluesa. 9 maja 2023 r. o godz. 18.00 w Kawiarni Artystycznej, w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Noniewicza 71 wystąpi bluesman ALEXANDER DOLGOV z Ukrainy.

Tym razem na naszej bluesowej, kawiarnianej scenie zagości tylko elektryczna gitara i bluesowy śpiew, czyli koncert solo „Me & My Guitar”.

Zapraszamy !!! 

godzina 18.00
Kawiarenka Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71
wstęp wolny

zamów transport door-to-door >>

ALEXANDER DOLGOV (UA)

Jeden z twórców ruchu bluesowego na Ukrainie. Uznany mistrz gitary bluesowej w Ukrainie, a także w ojczyźnie bluesa w USA. W 1985 roku utworzył w Charkowie  zespół „Rain”, który został szybko zauważony nie tylko na lokalnym rynku, ale koncertował także w Polsce, Czechach, Niemczech i Holandii. W 1994 r. Aleksander Dolgov nagrał album „BLUES NEWS”, który sprzedał się w dużych nakładach w wielu krajach świata. Przez lata uprawiania bluesa Aleks był gościem wielu bluesowych festiwali, na których spotkał wielu sławnych muzyków, m.in. Sama Andrew z „Big Brother & the Holding Company”, Paula Younga, Bonny Tyler. Grał m.in. na Warsaw Jazz Jamboree, Poznań Jazz and Blues Festival, Rawa Blues, Zaczarowany Świat Harmonijki, Muzyczny Camping w Brodnicy, Ostrava Blues i innych. W latach 2012 -2013  Alex z zespołem „Rain” nagrał płytę „the Man”. Vol.1, a dwa lata później, jako gitarzysta solowy, wyjechał do USA, gdzie miał okazję osobiście poznać legendę amerykańskiego bluesa, mistrza harmonijki i muzyka Muddy Waters Blues Band i Eric Clapton All Star Band. W 2017 r. z rekomendacji Rity King, córki B.B. Kinga, Alex został włączony do The Blues Hall Of Fame jako “Great Blues Artist, Ambassador From Ukraine In The Blues Hall Of Fame”. W późniejszych latach grał z legendarnym gitarzystą, członkiem Muddy Waters Blues Band Bobem Margolinem oraz słynnym gitarzystą i kompozytorem Francisem Goyą, z którym nagrał singla. W latach 2019 – 2021 nagrał płytę „Unitynol”. Z powodu działań wojennych w Ukrainie Alex zdecydował się zamieszkać w Polsce, w Toruniu i tu kontynuuje karierę solową.

Strona: https://aldolgov.bandcamp.com/track/boogie-woogie-girl


Nie zabraknie znakomitych kaw, herbat i pysznych ciast serwowanych przez niezastąpionych młodych baristów i baristki z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Prolog”  oraz ich wyjątkowych nauczycieli.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

9 maja 2023
18:00 — 19:30 (1h 30′)

ul. T. Noniewicza 71

Wszyscy

Link do wydarzenia