KINO PLENEROWE | Rozgrzewka Filmowa WAJDA NA NOWO 2023

wstęp wolny

Zapraszamy na rozgrzewkę filmową zapowiadającą trzecią edycję Festiwalu Filmowego WAJDA NA NOWO. Przed nami spotkanie z lokalną kinematografią. W ciągu dnia zapraszamy uczniów szkół średnich do Suwalskiego Ośrodka Kultury na projekcje filmowe oraz spotkania z uznanymi twórcami filmowymi związanymi z województwem podlaskim. Na wieczorne spotkanie z filmem przeniesiemy się na bulwary nad Czarną Hańczą, gdzie na plenerową projekcję zapraszamy wszystkich mieszkańców Suwałk. Na ekranie zobaczymy film „Wnyki”. Film w zamyśle miał nawiązywać do filmu „Znachor”, który kręcony był w Bielsku i okolicach. W pierwszej wersji film miał nawet nosić tytuł „Znachor 2”.

Podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 5 (Sala Prób) o godz. 12.30 poznamy program tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego WAJDA NA NOWO.

Spotkanie z filmem skierowane do mieszkańców Suwałk (ul. Andrzeja Wajdy 3, Bulwary nad Czarną Hańczą)

godz. 19:00 – 19:30
spotkanie z twórcami filmu „Wnyki”

godz. 19.30-21.00
projekcja filmu „Wnyki”

godz. 21.00
panel dyskusyjny o przyszłości lokalnej kinematografii z zaproszonymi gośćmi

WNYKI: scenariusz Mirosław Miniszewski, reżyseria Szymon Nowak, pomysłodawcy projektu – Marek Włodzimirow, Mateusz Sacharzewski i Tomasz Sulima, muzyka i dźwięk – Michał Jacaszek, scenografia – Krzysztof Piotrowski.

Na ekranie występują znani oraz dopiero debiutujący aktorzy a obok nich kilkuset statystów – mieszkańców Bielska Podlaskiego i okolic.

Akcja filmu kręcona była w Bielsku Podlaskim (w budynku domu kultury, w sklepie gdzie nagrywane były sceny do „Znachora”, w restauracji, szpitalu), w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, w gospodarstwie w okolicach Osmoli , w lasach w okolicach Kleszczel i wielu innych miejscach, które mieszkańcy bez trudu rozpoznają oglądając losy rodziny Czyńskich, Pawlickich i Prokopów.

WIĘCEJ O FILMIE >>


Organizatorami Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo są Miasto Suwałki i Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z firmą Kreacja Pro Andrzej Pągowski i partnerstwie z Fundacją Rozwoju Podlaskiej Kinematografii Bardzo Dziki Wschód

Sponsorzy: ASPI – producent narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Suwałk

Partner strategiczny: Województwo Podlaskie


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

7 czerwca 2023
19:00 — 21:00 (2h)

Imprezy plenerowe, Stara Łaźnia

Wszyscy

Link do wydarzenia