Filharmonia Suwałk na Dzień Kobiet: Sławek Uniatowski

8 marca w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się niebywały koncert. Wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza wystąpi Sławek Uniatowski – w koncercie „METAMORPHOSIS” z okazji Dnia Kobiet.

8.03.2024, godz. 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 95 zł
Suwalską Kartą Mieszkańca >>  zniżki do 50% (Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na wydarzenie.)

Patroni medialni: Suwałki Info, Suwałki 24.pl, Dwutygodnik Suwalski, TVS24.pl, TVP3 Białystok, Studio Suwałki Radio Białystok, Kurier Suwalski, Radio 5, Niebywałe Suwałki, Miasto Suwałki.


Sławek Uniatowski (wokalista – śpiewa barytonem, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista)

Od najmłodszych lat rozwijał umiejętności muzyczne, grając na instrumentach klawiszowych. Szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach.

Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show „Idol” w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku, wraz z Marylą Rodowicz, nagrał utwór „Będzie to, co musi być”, wydany na jej płycie zatytułowanej „Kochać„. W 2006 roku nagrał piosenkę „Kocham cię”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu Ja wam pokażę, w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił, wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem, podczas 43. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

2022 roku Sławek nagrał cover „Byłaś serca biciem” z Mike’em Konstantym. W tym samym roku Uniatowski nagrał utwór do filmu „Święta inaczej”, który nosi tytuł „Święta, nie Święta”. Piosenkę zaśpiewał wraz z Klaudią Szafrańską.


Tomasz Radziwonowicz – dyrygent. Skrzypek, aranżer, kompozytor, dyrygent i pedagog. Jeden z najaktywniejszych propagatorów muzyki polskiej w kraju i na świecie. Założyciel kwintetu smyczkowego I Solisti di Varsavia oraz orkiestry Sinfonia Viva, z którymi wielokrotnie występował w polskich i światowych salach koncertowych. Dorobek kompozytora mieści m.in. dwa koncerty skrzypcowe, koncert na wiolonczelę i smyczki, antyfonę na sopran, chór mieszany i 10 instrumentów smyczkowych, fantazję na fortepian, smyczki i 7 instrumentów dętych, pieśń do słów Karola Wojtyły oraz Missa nokturna skomponowaną na 1050. rocznicę Chrztu Polski. Tomasz Radziwonowicz jest autorem nowatorskich aranżacji z zakresu muzyki poważnej, jazzowej, muzyki popularnej i kolęd. Jako pierwszy dokonał opracowań na fortepian i kwintet smyczkowy wszystkich utworów Fryderyka Chopina napisanych na fortepian z towarzyszeniem orkiestry. Więcej informacji>>>


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

8 marca 2024
19:00 — 20:30 (1h 30′)

ul. Jana Pawła II 5

Wszyscy

link do wydarzenia