Dźwięki lata | Goldies Oldies

W czerwcu rozpoczęliśmy nowy cykl koncertów na Bulwarach nad Czarną Hańczą „Dźwięki lata”. Zapraszamy 16 lipca o godzinie 18.00, przed publicznością wystąpi zespół Goldies Oldies.

16.07.2023 Goldies Oldies

30.07.2023 SOK BAND

11.08.2023 Katarzyna Brzozowska

2.09.2023 Dj Savic

Projekt „Dźwięki lata” został sfinansowany w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok.

GOLDIES OLDIES

Zespół powstał w 2017 r. W skład zespołu wchodzą  wykształceni muzycy, absolwenci szkół muzycznych oraz czynni nauczyciele muzyki, obecnie pracujący w szkołach muzycznych i licealnych.

Repertuar zespołu to utwory w rytmach: swingu, jazzu i bossa novy. Zespół wykonuje repertuar w wielu językach: po angielsku, hiszpańsku i w języku portugalskim. Obecny skład: Beata Kierejsza – wokal i piano, Krzysztof Krzesicki – instrumenty klawiszowe, Tomasz Kierejsza – gitary, Mariusz Panasiewicz – gitara basowa i Paweł Filipkowski– perkusja.

Od ponad 4 lat zespół Goldies Oldies współpracuje z kubańskim trębaczem Alexisem Valles Delisle, który jest nie tylko miłośnikiem gorących rytmów bossa novy, jazzu i swingu, ale przede wszystkim wspaniale wtapia się w ten klimat jako intsrumentalista. Alexis jest znanym muzykiem występującym na scenach w Polsce, jest absolwentem konserwatorium muzycznego w Santiago de Cuba. Grał w znanych kubańskich formacjach Habanero Septet i Estrellas de Chocolate, orkiestrze telewizji kubańskiej i orkiestrze Tropicana w Santiago de Cuba. W Polsce występował między innymi z Blue Cafe, oraz programach rozrywkowych Polsatu “Taniec z Gwiazdami”, “Twoja twarz brzmi znajomo” i ,, Jaka to melodia”

Mimo upływu lat formacja kultywuje twórczość takich gwiazd muzyki, jak: Frank Sinatra, Astrud Gilberto, Nat King Cole, Ray Charles, Santana, Eric Clapton i Julie London a ich utwory w ciekawych aranżacjach zespołu Goldies Oldies cały czas nie tracą na popularności i królują na listach klasycznych hitów oraz parkietach. 

Zespół wielokrotnie występował na wielu imprezach miejskich w Suwałkach, a w poszerzonym składzie z gościem ze Szczecina, wirtuozem harmonijki ustnej przygotował repertuar bluesowo – swingowy i wystąpił na jednej z edycji Suwałki Blues Festiwal 2019 r. Po małej przerwie związanej i z pandemią i zmianą personalną składu, wrócił do aktywności muzycznej i w tym roku ma już  plany by zagrać w kilku miastach: Bydgoszcz, Szczecin, Białystok oraz w Niemczech i na Litwie.

ZAPRASZAMY na koncert i wspaniałą dawkę muzyczną, a w niej: swing, jazz, bosa nova. Zagrają wspaniali muzycy, którzy: przeniosą Państwa w podróż do krajów w których  jest ciepło i panuje egzotyka oraz wspaniałe rytmy latynowskie z Kuby, Hiszpanii, Portugalii, Meksyku i Ameryki oraz umilą Państwu ten wieczór.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>>

16 lipca 2023
18:00 — 19:30 (1h 30′)

Imprezy plenerowe, Stara Łaźnia

Wszyscy

Link do wydarzenia