Charyzmatyczny, barwny, wyjątkowy Corey Harris na początek SBF 2019

Suwałki Blues Festival tradycyjnie już rozpocznie się koncertem w Sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury. W tym roku święto bluesa na gorącym w lipcu, także dzięki muzycznej temperaturze, polskim biegunie zimna zainauguruje charyzmatyczny Corey Harris, jedna z najbardziej wyjątkowych i barwnych postaci współczesnej sceny bluesowej na świecie!

KONCERT OTWARCIA SUWAŁKI BLUES FESTIVAL 2019
JAN CHOJNACKI PRZEDSTAWIA BIELSZY ODCIEŃ BLUESA LIVE – COREY HARRIS ACOUSTIC TRIO (USA/IT) z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Kozakiewicza, support: SOSNOWSKI
Czwartek, 11.07.2019, godz. 21:00
Sala im. Andrzeja Wajdy SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5

bilety: 80 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu | koncert transmitowany na antenie Programu 3 Polskiego Radia

Corey Harris jest absolutnie wyjątkową postacią na współczesnej scenie bluesowej. Obok Taj Mahala i Keb’ Mo jest jednym z najbardziej poważanych kontynuatorów tradycji akustycznego bluesa. Poszukując korzeni tej muzyki, spędził wiele lat w różnych rejonach Afryki. Udanie łączy puls bluesa z pulsem muzyki folkowej wywodzącej się różnych rejonów globu. Corey Harris nagrywał i koncertował między innymi z BB Kingiem, Buddy’m Guyem, Ali Farka Toure, Dave Matthews Band, Tracy Chapmanem.

W pracy nad nową płytą towarzyszą mu Hook Hererra (harmonijka ustna) i Jose Luis Pardo (gitara). Z nimi też wystąpi na koncercie otwarcia SBF 2019. Po raz pierwszy brzmienie tego trio zostanie wzbogacone aranżami na skład symfoniczny, przygotowanymi specjalnie na występ w Sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury z udziałem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Kozakiewicza.

Skład:
Corey Harris – śpiew, gitara
Hook Herrera – śpiew, harmonijka ustna
José Luis Pardo – gitara

Transmisja koncertu na żywo w trójkowej audycji Jana Chojnackiego – Bielszy odcień bluesa.

Zobacz także: www.coreyharrisband.com

Sosnowski, one man band z Warszawy, songwriter i doświadczony gitarzysta, znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu. Jego utwory, m.in. “Where Do We Go”, “Głową w dół”, czy “Gniew” nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie wielu znanych dziennikarzy muzycznych.

Został nagrodzony m.in. Offensywną “Szczotą” radiowej Trójki za pozamiatanie muzycznej sceny w 2018 roku. W tym sezonie był lub będzie obecny m.in. na takich wydarzeniach jak festiwal Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal, Suwalki Blues Festival, Polish Blues Challange czy Blues Maraton.

Jego debiutancka płyta została zarejestrowana w całości na sprzęcie, który mieści się w jednej torbie podróżnej – stąd jej nazwa: “The Hand Luggage Studio”. To mieszanina wpadającego w ucho, energetycznego blues rocka, bluesa, bluegrassu i roots rocka z elementami country.

Jego koncerty to rodzaj live act-u, w którym opowiada o swoich piosenkach, śpiewając i grając nie tylko na gitarze lub banjo, ale akompaniując sobie też jedną nogą na bębnie basowym (stopie), a drugą na tamburynie.

Zobacz także: www.thesosnowski.com

Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Od sierpnia 2008 r. jej dyrektorem artystycznym był Kazimierz Dąbrowski, utytułowany absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Nowy sezon artystyczny 2015-2016 orkiestra rozpoczęła pod przewodnictwem artystycznym dr Ignacego Ołowia. Obecnie tę funkcję pełni Krzysztof Jakub Kozakiewicz.

Orkiestra może się poszczycić współpracą z takimi solistami jak: Kevin Kenner, Krzysztof Trzaskowski, Maciej Frąckiewicz, Magdalena Bojanowicz, Sylwester Sobola, Maria Machowska, Beata Wardak, Leszek Świdziński, Andrzej Olewiński, Rafał Grząka, Rafał Dudzik, Jakub Grabe-Zaremba, Jan Roszkowski, Adam Roszkowki, Magdalena Idzik, Sandra Kopijkowska, Robert Cieśla, Ryszard Cieśla, Joanna Krasuska-Motulewicz, Marlena Borowska, Justyna Samborska, Maciej Bogumił Nerkowski, Grzegorz Mackiewicz, Piotr Kopietz, Natalia Bartyzel, Radosław Sobczak, Tomasz Strahl, Darius Mažintas, Janusz Olejniczak. Orkiestra współpracowała również z Chórem WSAP w Białymstoku, Chórem Miasta Białegostoku, regularnie koncertuje z utytułowanym żeńskim chórem „Cantilena”.

Zobacz także: www.soksuwalki.eu/artysci/suwalska-orkiestra-kameralna

Kategoria: Archiwum