Charleston z Iryną Popovą. Część 4

#ZostanwdomuzSOK Ostatni odcinek autorskiego mini kursu energetycznego charlestona. Lekcję prowadzi Iryna Popova, doświadczona instruktorka Studia Tańca Radość, a ćwiczenia i układy prezentują uczestnicy zajęć studia. Poziom kursu jest podstawowy, idealny dla początkujących. Do zobaczenia na parkiecie! 

kanał YouTube SOK

Charleston (swing) to żywiołowy amerykański taniec towarzyski popularny w latach dwudziestych i trzydziestych XX w., metrum 4/4, rytm synkopowany, tempo żywe. Idealny do tańczenia również solo. Nasz mini kurs składa się z czterech filmów z prostym instruktażem krok po kroku.

Lekcja czwarta: zaczynamy od kolejnych wariantów ćwiczeń na rozciąganie stóp. Przypominamy układ rąk w pierwszej pozycji i dotychczas poznane kroki. Następnie przechodzimy do nowych układów – połączenia kroków z obrotem oraz wymachów stopą. Ćwiczenia i układy prezentują uczestnicy zajęć Studia Tańca Radość SOK.

Poprzednie lekcje można obejrzeć TUTAJ >> (część 1.), TUTAJ >> (część 2.) oraz TUTAJ >> (część 3.).

Studio Tańca RADOŚĆ działa w Suwalskim Ośrodku Kultury od 2015 r. W programie zajęć: podstawy tańca, taniec klasyczny i nowoczesny, rytmika i akrobatyka oraz występy w autorskich produkcjach SOK. Więcej >> 

Iryna Popova jest utytułowanym doświadczonym pedagogiem tańca i choreografem. W 2011 roku została uhonorowana odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej”. W Suwalskim Ośrodku Kultury prowadzi stałe zajęcia oraz warsztaty taneczne, tworzy choreografię do wielu miejskich imprez, wydarzeń oraz spektakli muzyczno-tanecznych i teatralno muzycznych, m.in.: „Królowej śniegu”, „Alicji w krainie czarów”, „Zuzi i przyjaciół”, „Doktorka Honorka.” Jest dwukrotnym laureatką nagrody miasta Suwałki 2016 i 2018 w dziedzinie kultury za osiągnięcia w edukacji tanecznej dzieci i młodzieży oraz promocji młodych artystów na międzynarodowych festiwalach tanecznych. Jest członkiem jury międzynarodowych festiwali i konkursów, takich jak m.in.: Muszelki Wigier i Adriatik Baltik Suwalki.

#ZostanwdomuzSOK, a inspiracji na kreatywne spędzanie wolnego czasu szukajcie na naszym YouTube i Facebooku.


 

Kategoria: Archiwum, Edukacja