Byle do weekendu. Premiera Teatru Mikrus

Tydzień z życia nastolatka w ironicznym spektaklu dla całych rodzin. A takie życie to ciężka sprawa. Emocjonalne huśtawki, burza hormonów, brak zrozumienia, mieszanina triumfów i kłopotliwych sytuacji. I nieważne skąd jesteś i jakiej jesteś płci, swoje przecierpieć musisz. Bo dojrzewanie to czas nieporadnych wyznań i wielkich dramatów – u nas z przymrużeniem oka. 

Niedziela, 13.05.2018, godz. 17:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 7 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Życie nastolatka to ciężka sprawa, emocjonalna huśtawka, burza hormonów, brak zrozumienia, mieszanina triumfów i kłopotliwych sytuacji, w których chciałoby się zapaść pod ziemię. I nieważne skąd jesteś i jakiej jesteś płci, swoje musisz przecierpieć. Bo dojrzewanie to czas nieporadnych wyznań i dramatów tak wielkich, jak wielkie mogą być one tylko dla nastolatków.

A któż lepiej o tym wie, jak nie sami zainteresowani, czyli ONI – aktorki i aktorzy Teatru MIKRUS. Mają po naście lat i zmierzyli się z tym wyjątkowo trudnym tematem, wzięli go na klatę i… W swojej scenicznej wypowiedzi użyli pocisków. Dla niezorientowanych wyjaśniamy, że “pocisk” to tekst, który ma rozmówcę pocisnąć, rozłożyć na łopatki, obśmiać, zwyciężyć. Może mieć siłę rażenia kuli armatniej lub być jak piłeczka ping-pongowa. Wszak nikogo nie trzeba przekonywać, że śmiech i dystans do samego siebie jest najskuteczniejszą bronią w walce z upiorami atakującymi dojrzewającego młodego człowieka. A zatem zapraszamy na tydzień z życia nastolatka.

Temat choć ciężki, to podany w lekkiej formie. Spektakl zabawny, a przy tym mocno ironiczny. Obraz naszej niedojrzałości, niezdecydowania i poważnych problemów… nie tylko z uczuciami, przedstawiony z przymrużeniem oka.

scenariusz i reżyseria: Mirosława Krymska
obsada: Rebeka Antonijević, Paulina Iwaszko, Julia Naruszewicz, Adrianna Krynicka, Maria Tyburek, Maya Szczepańska, Iga Gabrukiewicz, Dominik Poświatowski, Filip Szczepkowski, Łukasz Wojczulis, Jakub Wojczulis
multimedia: Zbigniew Stelmaszek

Spektakl rekomendowany dla widza w wieku od 12 lat.

Kategoria: Archiwum