Bulwary dziś bawią się | Potańcówka na Bulwarach

Drugiego dnia Jarmarku Kamedulskiego na nadhańczańskich bulwarach odbędzie się potańcówka “Bulwary dziś bawią się”. Do tańca przygrywać będzie Sejneńska Kapela Kresowa, a do zabawy porywać będzie przybyłych gości wodzirej! Warto wybrać ciekawą stylizację, gdyż wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs na najbardziej oryginalny strój.

7.08.2022, godz. 19.00
Bulwary nad Czarną Hańczą

zamów transport door-to-door >>

wstęp wolny

Dawniej miejscem spotkań nad Czarną Hańczą były okolice dzisiejszej Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Było słychać tam śpiewy, odbywały się potańcówki, spontanicznie przygrywały kapele, a rodziny siedzące na kocykach serwowały sąsiadom przysmaki w koszyczkach. Było wesoło, gwarnie, miejsce tętniło życiem. Potańcówka pt. „Dziś bulwary bawią się” nawiązuje do tych tradycji. Warto przypomnieć piękno folkloru miejskiego i ludowego, który na co dzień i od święta towarzyszył suwalskim rodzinom.

Podczas wieczornego spotkania na Bulwarach do tańca przygrywać będzie Sejneńska Kapela Kresowa. Kapela powstała w 2005 r. przy Ośrodku Kultury w Sejnach. Zespół wykonuje muzykę nawiązującą do folkloru miejskiego i ludowego. Aktywnie uczestniczy w różnych wydarzeniach muzycznych: konkursach kapel podwórkowych, czy festiwalach muzyki folkloru miejskiego. Zabawę poprowadzi wspaniały wodzirej – Robert Śliżewski, kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Miłośnicy dobrej zabawy muzyki i tańca przybywajcie w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. na Bulwary nad Czarną Hańczą. 

 

Skład zespołu Sejneńska Kapela Kresowa:  

  • Georgijus Mosteikis – gitara i śpiew,
  • Andrzej Butanowicz – akordeon,
  • Adam Łabanowski – gitara basowa i śpiew,
  • Marek Zawadzki – piła muzyczna, ukulele, pompka rowerowa, śpiew,
  • Romek Kaufman – bęben  i  śpiew.

 

ORGANIZATORZY: Miasto Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Suwalskie Starszaki.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum