Budżet Obywatelski 2021. Warto głosować!

Wśród projektów zgłoszonych do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego szczególnie bliskie są nam dwa: „Człowiek i rzeka”, którego elementami są akcja zarybiania Czarnej Hańczy, ekologiczne działania dla dzieci i młodzieży na nadhańczańskich bulwarach i koncert “Cygańskie Romanse przy ognisku” oraz „Blues&Rock w Suwałkach – 30 lat zespołu Night Come w Suwalskim Fan Clubie Bluesa”. Oba można znaleźć w grupie “Projekty kulturalne lub społeczne” (numer 1 i 2). Głosujmy!

“Człowiek i rzeka” to projekt, na który składają się dwa równoprawne działania. Pierwszym z nich jest akcja zarybiania Czarnej Hańczy przeprowadzona z udziałem dzieci i młodzieży, połączona z prelekcją i ekologicznymi animacjami dla młodych uczestników. Przepływająca przez Suwałki Czarna Hańcza ma 142 kilometry i jest najdłuższą rzeką Suwalszczyzny. Ale to nie jej długość, a uroda i unikatowe, malownicze położenie pośród dziewiczych krajobrazów Suwalszczyzny rokrocznie przyciągają turystów. Dzięki zagospodarowaniu nadrzecznych terenów zielonych i remontowi Galerii Sztuki Stara Łaźnia, miejski odcinek rzeki zyskał na estetyce. Bulwary stały się atrakcyjnym miejscem integracji, relaksu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu przez suwalczan. Zarybianie Czarnej Hańczy ma być działaniem ekologicznym, ożywiającym rzekę, zwracającym uwagę na jej piękno, ale i wagę środowiska naturalnego w naszym zdrowiu i życiu. Drugim elementem “Człowieka i rzeki” są „Cygańskie Romanse przy ognisku”, koncert planowany na 21 czerwca, w Noc Świętojańską. Na projekt będzie można zagłosować TUTAJ >>.

„Blues&Rock w Suwałkach – 30 lat zespołu Night Come w Suwalskim Fan Clubie Bluesa” to prawdziwie koncertowa propozycja. W ramach projektu odbędzie się benefis zespołu  Night Come oraz koncerty zaproszonych gości, wykonawców, z którymi grupa współpracowała w ciągu ostatnich trzydziestu lat, otwarte spotkania jamsession, pokazy filmów i slajdów dokumentujących historię zespołu. W planach mamy także nagranie i wydanie płyty zespołu wraz ze specjalnie na okoliczność jubileuszu stworzonym utworem. Na projekt będzie można zagłosować TUTAJ >>.

Głosowanie nad propozycjami zacznie się 14 września i potrwa do 2 października 2020 r. Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Suwałk urny do głosowania na projekty w ramach Suwalskiego Budżetu obywatelskiego mają stanąć w holu Urzędu Miejskiego przy ulicy Mickiewicza 1 i w holu Aquaparku przy ulicy Jana Pawła II 7. Urny będą ustawione w terminie 14 września do 2 października 2020 r. Głosowanie odbywa się poprzez wybranie maksymalnie jednego projektu z każdej grupy projektów, łącznie trzech projektów z listy.


 

Kategoria: Archiwum